11 sklep zoologiczny

Jaką karmę dla psa wybrać?

Każdy właściciel psa pragnie, aby jego pupil cieszył się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Podpowiadamy na co zwracać uwagę wybierając karmę dla swojego psa. 

Na rynku artykułów zoologicznych w Polsce mamy do dyspozycji ogromny wybór najróżniejszych karm dla psów. W całym tym ogromnym asortymencie może nie być łatwo wybrać produkt odpowiedni dla naszego pupila.

Skład karmy dla psa

Oczywiście wybierając karmę dla psa najistotniejszy jest dla nas jej skład. Przyglądając się różnym pieskom można zauważyć, że nie wszystkie wyglądają naprawdę zdrowo – można to zauważyć po matowej sierści i apatyczności zwierzaka. Z kolei prawidłowo dobrana dieta sprawi, że pies będzie pełen energii do codziennych zabaw. Co powinna zawierać dobra karma dla psa? Rzecz jasna najistotniejszym składnikiem karmy powinny być produkty pochodzenia zwierzęcego, a przede wszystkim mięso. Oczywiście w składzie zazwyczaj nie są podawane precyzyjne proporcje, ale producenci karm są zobowiązani do podawania składników w kolejności według tych najistotniejszych. A zatem warto uważnie czytać skład karmy i zwracać uwagę na kolejność w jakiej występują jej poszczególne składniki. Szerokim łukiem natomiast najlepiej jest unikać karm, które w składzie zawierają dużo zboża. Istotnym składnikiem dobrej karmy są także tłuszcze, węglowodany i suplementy diety (najróżniejsze istotne dla zdrowia witaminy).

Mając na uwadze zdrowie naszych psów powinniśmy także dobierać im żywność na podstawie ich preferencji wiekowych. Różne wymagania żywieniowe mają także psy różnych ras i różnej wielkości. Rzecz jasna tym bardziej rozważnie należy podchodzić do wyboru karmy dla psa z różnymi schorzeniami. Na szczęście w nowoczesnych sklepach internetowych karmy dla psów sortuje się według różnych kategorii dzięki czemu możemy bez problemu dobrać tę najbardziej odpowiednią dla naszego pupila. Wybierając karmę zapewne szybko zauważymy, że im większe opakowanie kupimy, tym niższą ceną będziemy mogli się cieszyć. Warto przy tym pamiętać, że każda karma charakteryzuje się określonym terminem ważności, który po otwarciu pojemnika szybko ulega skróceniu. Dlatego powinno kupować się karmę w takich pojemnikach, które dość szybko będziemy w stanie wykorzystać.

Sklep zoologiczny e-pazur oferuje ogromny wybór najróżniejszych karm dla psów, kotów oraz innych zwierząt domowych. W sklepie mogą Państwo w wygodny sposób kupić także karmę suchę na wagę. Dokonując pierwszy raz zakupów w sklepie warto skorzystać z przypominajki, którą możemy skonfigurować tak, aby przypominała nam o ponownym zamówieniu niezbędnych cyklicznie przez nas dokonywanych zakupów zoologicznych.

Polecamy:
Niesamowity prezent – lot balonem dla bliskiej Ci osoby

spacer

Odpowiedz