pexels-jean-van-der-meulen-1457847

Jakie są najważniejsze trendy w projektowaniu łazienek?

Czy obmyślasz już swoje plany projektowe na rok 2024 i zastanawiaz się nad swoją łazienką? W takim razie poznaj tutaj aktualne trendy w łazience oraz nowe pomysły na materiały i wzornictwo. Tyle już możemy zdradzić: będzie przytulnie!

Trendy w projektowaniu – te kolory i materiały mają potencjał

Trend w kierunku stworzenia w łazience oazy dobrego samopoczucia utrzyma się w nadchodzącym roku. Łazienka nie jest już przestrzenią czysto funkcjonalną, staje się miejscem o wysokiej jakości pobytu: to w niej możemy odpocząć po długim dniu, posłuchać ulubionej muzyki, biorąc ciepły prysznic i podczas gdy dzieci pluskają się w wannie możemy przeglądać czasopismo, siedząc w fotelu.

Tę przytulną atmosferę podkreślają także trendy wyznaczone przez projektowanie wnetrz cennik. Spójrzmy na nie!

Mocne kolory jako kontrast np. bateria w ciepłych, metalicznych odcieniach lub kolorowa umywalka przyciągają wzrok w prostych, naturalnych łazienkach w stylu scandi. Czerń dla odważnych – jest odwrotnością klasycznej, praktycznej ceramiki w kolorze białym są czarna ceramika, baterie i meble, które nadają pomieszczeniu bardzo eleganckiego charakteru. Dostępne są również zabawne kontrasty czerni i bieli.

Matowe powierzchnie to kolejny trend. Błyszczące płytki i ceramika wyglądają raczej zwyczajnie, matowa powierzchnia natychmiast nadaje im szczególnie ekskluzywny charakter. Natomiast ciekawą alternatywą dla tradycyjnych płytek są dekoracyjne dodatki pod prysznicem lub przy zlewie, nadające pomieszczeniu domowego charakteru. Możesz wybierać spośród szerokiej gamy paneli dekoracyjnych w różnych kolorach i wyglądach.

Stałym trendem są tapety z niesamowitymi panoramami, zabawnymi motywami kwiatowymi i minimalistyczną grafiką. Nowa bliskość natury – kolejna rzecz o wraz z nią wreszcie prawdziwe drewno i powierzchnie drewnopodobne trafiają do tej przestrzeni. Umożliwiają to techniki i materiały hydroizolacyjne. Surowiec odnawialny znajduje swoje miejsce w projektowaniu wnętrz jako płytki, podłogi z prawdziwego drewna czy zlewozmywaki.

Wielkopowierzchniowe płytki marmurowe też są w trendach. Duże powierzchnie płytek ściennych i podłogowych, o długości do trzech metrów, zapewniają spokój i emanują elegancją i smakiem, nie będąc jednocześnie zbyt rzucającymi się w oczy.

Trendy tematyczne – zrównoważone projektowanie i inteligentna technologia

Trendy łazienkowe na rok 2024 dotyczą nie tylko aspektów projektowych, ale także takich tematów, jak zrównoważony rozwój i inteligentny dom. Meble i materiały są coraz częściej wybierane w oparciu o aspekty zrównoważonego rozwoju, takie jak produkcja i przetwarzanie. Co więcej, kupujący wybierają produkty wysokiej jakości, które mają długą żywotność, a tym samym oszczędzają zasoby.

Oszczędzanie wody oszczędza pieniądze. Dlatego ekonomiczne systemy prysznicowe, energooszczędne oświetlenie LED i inteligentne termostaty grzejnikowe są popularnymi gadżetami. Inteligentne sterowanie domem też może się przydać, dlatego zapoznaj się z systemami oświetlenia, ogrzewania i dźwięku, gdyż nimi można wygodnie sterować za pomocą smartfona, nawet podczas relaksu w wannie.

spacer

Jeden komentarz do wpisu “Jakie są najważniejsze trendy w projektowaniu łazienek?

Odpowiedz