20151103080800

Jakie zastosowania ma giętarka do drutu?

Giętarki do drutu w zdecydowanej większości przypadków produkowane są ze stali o zwiększonej wytrzymałości. Produkty przeznaczone są do gięcia nie tylko gładkich prętów zbrojeniowych, ale również żebrowanych. Giętarki można stosować także do gięcia blach, rur czy profili.

Charakterystyczne cechy giętarki do drutu

Giętarki do drutu są bardzo prostymi i łatwymi w obsłudze narzędziami. Mogą nimi posługiwać się zarówno profesjonaliści, jak i osoby, które nie mają doświadczenia w obsłudze tego typu urządzeń. Różnorodność dostępnych obecnie na rynku modeli powoduje, że produkt można stosować przy wyginaniu różnych elementów, przy czym jego działanie zawsze będzie precyzyjny i powtarzalne. Z kolei łożyskowa giętarka do drutu w ABH Maszyny wyposażona jest w bardzo solidne łożysko, a także specjalną redukcję zakresu. W ten sposób istnieje możliwość wykorzystania narzędzia do wyginania prętów posiadających określone średnice. Użytkownicy bez żadnego problemu dopasują ten produkt do swoich potrzeb. W tym celu konieczne jest wykorzystanie specjalnego ogranicznika z dwoma oporami. Można je bowiem dowolnie regulować.

Jakie są zalety giętarki do drutu?

Do zdecydowanie najczęściej wymienianych zalet przez klientów należy zaliczyć parametry techniczne, wysoka wydajność, a także jakość. Produkt spełnia przede wszystkim wszystkie wymagane standardy, jest wykorzystywany do zróżnicowanej oraz wielkoseryjnej pracy. Dzięki możliwościom giętarki do drutu można odwijać drut z kręgu, a także wykonywać automatyczne gięcie. Giętarka funkcjonalnym i praktycznym narzędziem, ponieważ jest wykonywana przeważnie z wysokogatunkowych materiałów. Produkt wyróżnia się na rynku solidną konstrukcją, w ten sposób jest nie tylko wytrzymały, ale również odporny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Do zalet giętarki należy również zaliczyć bezawaryjność pracy. Wysokie parametry techniczne sprawiają, że można z niej korzystać bardzo długo. Produkt sprawdza się w wielu gałęziach przemysłu. Należy do nich zaliczyć m.in. budownictwo czy i przemysł.

spacer

Jeden komentarz do wpisu “Jakie zastosowania ma giętarka do drutu?

Odpowiedz