moto-by-omnimoto.it_

Jazda na motorze to Twoje hobby? Sprawdź, czy dobrze (i bezpiecznie) się ubierasz gdy ruszasz w przejażdżkę!

Jazda motocyklem jest z natury niebezpieczna. Według danych jazda motocyklem jest 33 razy bardziej niebezpieczna niż jazda samochodem. W kulturze motocyklowej jest powiedzenie, że istnieją dwa rodzaje jeźdźców: ci, którzy się rozbili, i ci, którzy jeszcze się nie rozbili. Nie pozwól, aby Cię to przeraziło – dzięki odpowiedniemu sprzętowi możesz cieszyć się niesamowitą jazdą, jednocześnie czując się bezpiecznym.

Kask motocyklowy

Pierwszą rzeczą, której będziesz potrzebować, jest kask, dzięki któremu Twoja czaszka jest chroniona. Nie chcesz przecież uszkodzenia mózgu. Chcesz być równie dowcipny 10 lat co teraz, a trzymanie głowy w kasku jest świetnym sposobem, aby o to zadbać podczas jazdy motocyklem. Poza tym, takie jest prawo. W większości krajów musisz nosić kask, aby móc jeździć motocyklem.

Skórzane rękawice motocyklowe

Drugim najważniejszym elementem wyposażenia są rękawice na motor. Niektórzy zakładaliby, że kurtka będzie wyżej na tej liście, ale dla większości motocyklistów rękawice są jeszcze ważniejsze. Dzieje się tak, ponieważ jeśli uczestniczysz w wypadku motocyklowym – najprawdopodobniej będziesz próbował wyciągnąć ręce, aby się zabezpieczyć. Jeśli nie masz niczego, co chroni twoje dłonie, możesz złamać kości, stracić skórę, a nawet stracić palce. Rękawice nie chronią cię przed wszystkim, ale mogą naprawdę pomóc, jeśli będzie mieć miejsce wypadek.

Poza tym, że ochroną cię w wypadku, rękawice motocyklowe wyglądają po prostu świetnie. Większość z nich ma ochraniacze na kostkę, są wykonane ze skóry i wyglądają rewelacyjnie. Chronią twoje dłonie przed wiatrem, jeśli masz rękawice odporne na warunki atmosferyczne, lub możesz nawet znaleźć rękawiczki, które są bardziej ukierunkowane na utrzymanie chłodu w miesiącach letnich.

(spory asortyment rękawic motocyklowych znaleźliśmy na stronie https://gmoto.pl/rekawice-motocyklowe,3460/, warto przyjrzeć się tej ofercie)

Kurtka na motorowe

Kurtka motocyklowa jest jednym z najpopularniejszych elementów wyposażenia ochronnego, głównie dlatego, że utrzymuje ciepło w chłodnej pogodzie i zapewnia genialny wygląd przez cały czas.

Jest kilka różnych materiałów, z których można mieć wykonaną kurtkę motocyklową. Kurtka wykonana z balistycznej siatki, świetnie nadaje się na lato. Warto mieć również perforowaną skórzaną kurtkę na wiosnę i jesień, i pełną skórzaną kurtkę na zimowe miesiące jazdy.

Większość kurtek chroni cię przed żywiołami. Są jednak chwile, kiedy będzie bardzo gorąco, ale mimo to noszenie kurtki będzie nadal ważne. Często w szczycie lata będzie 30-40 stopni Celsjusza – o wiele za gorąco, by normalnie nosić kurtkę. Ale zanim wyruszysz na przejażdżkę bez kurtki, zawsze zadaję sobie pytanie: czy wolisz trochę się pocić, czy też dużo krwawić?

Chociaż noszenie kurtki może zwiększyć twoją temperaturę i spowodować nieco potu, jeśli skończysz w katastrofie, będziesz sobie dziękować, ponieważ ochronisz swoje ciało. Kiedy ślizgasz się po chodniku w wypadku, to tak jakbyś zabrał skórę na szlifierkę taśmową. Dosłownie odrywasz skórę z ciała, odsłaniając mięśnie, kości i nerwy. Kurtka chroni cię przed tym i utrzymuje skórę tam, gdzie być powinna. To właśnie nazywa się odpowiednie i bezpieczne ubieranie się na motocykl.

spacer

Odpowiedz