captain-2369620_640

Kiedy trzeba wykonać echo serca?

Są przypadki, kiedy bez względu na wiek trzeba wykonać echo serca warszawa. Jest grupa pewnych niepokojących objawów, które sprawiają, że to badanie jest podstawową metodą diagnostyczną. Na pewno jednak trzeba podkreślić, że badanie wykonuje się w określonych przypadkach i nie da się ukryć, że jest jednym z najlepszych sposobów na wykrywanie wad serca i wszelkich zmian, jakie występują w jego obrębie.

Wskazania do wykonania echa serca

Gdy pojawiają się ból w klatce piersiowej, zawroty głowy, nadciśnienie tętnicze, omdlenia, utrata przytomności, kołatanie serca, zasłabnięcie, zawroty głowy czy duszności, obowiązkowo należy wykonać echo serca warszawa. Dzięki temu można będzie stwierdzić, jakie są tego przyczyny. Każda osoba powyżej 40 roku życia, nawet jeżeli te objawy u niej się nie pojawiają, powinna traktować badanie echo serca jako rutynowe i wykonywać je regularnie podczas kontrolnych wizyt u lekarza. Dzięki temu można będzie kontrolować stan swojego serca. Najczęściej lekarze zalecają, aby echo serca warszawa wykonywać przynajmniej raz w roku.

U kogo obowiązkowe echo serca?

W niektórych profesjach echo serca jest podstawowym badaniem wykonywanym podczas otrzymywania zdolności do pracy od lekarza medycyny pracy. Dotyczy to przede wszystkim kierowców oraz pilotów, ale także sportowców. Także jeżeli cierpisz na jakiekolwiek choroby serca, echo serca jest podstawowym badaniem, jakie jest w standardzie u ciebie wykonywane. Echo serca pomaga ocenić lekarzowi stan twojego zdrowia, jak i działanie skutków ubocznych niektórych leków. Oczywiście badanie wykonuje się także regularnie u osób, które przeszły zawał serca, mają wszczepiony rozrusznik serca lub cierpią na nerwobóle. Osoby, które ukończyły 45 rok życia powinny mieć wykonywane to badanie rutynowo podczas każdej wizyty u lekarza rodzinnego. Obowiązkiem jest także wykonywanie tego badania podczas stawiania się na komisji u lekarza medycyny pracy, który wystawia zdolność do pracy. W innych przypadkach lekarz zaleca wykonanie tego badania, gdy są do tego przesłanki.

 

 

 

 

 

 

spacer

Odpowiedz