trx-fitness-afloat-sailing-blog

Kilka akcesoriów przydatnych podczas rejsu na morzu

Czy rejs może negatywnie wpłynąć na kondycję? Podróż morska to duże wyzwanie dla większości ludzi, może ona potrwać nawet kilka, długich miesięcy, w których każdy następny dzień będzie cięższy od poprzedniego. Człowiek nie jest istotą morską i konsekwencje przedłużonego pobytu na wodzie prędzej czy później odczuwa na swoim organizmie. Najczęstszym i zdecydowanie najbardziej znanym objawem jest choroba morska, ale to nie w niej leży największy problem.

Głównym zagrożeniem, jakie niesie ze sobą taki rejs to mała przestrzeń do życia, w której dane będzie ci operować. Będąc ograniczonym do niewielkiego pokładu statku można nie tylko dostać ataków klaustrofobii, ale wyczerpać się zarówno fizycznie jak i umysłowo.

Wystarczy kilka tygodni, aby pogorszyć swój stan zdrowia, to tak jakby jechać dużym autobusem przez niemal rok. Pobyty na lądzie są krótkie, a upały, które zazwyczaj towarzyszą długim rejsom również nie są niczym przyjemnym. Do tego dochodzi jeszcze monotonna dieta – to raczej niemożliwe, aby zapewnić wszystkim podróżnym odpowiednio zróżnicowane i pełnowartościowe posiłki, kiedy magazynowana żywność musi koniecznie utrzymywać długi okres użyteczności do spożycia. Są jednak sposoby, aby pozostać zdrowym i pełnym wigoru, pomimo tych wszystkich przeciwności.

Szybki trening, który poprawi twoje krążenie.

Rejs często wiąże się z ciężką, fizyczną pracą. Marynarze ciągle muszą wykonywać takie czynności jak sprawdzanie pomp, poprawianie węzłów i kontrolowanie, czy wszystko na pokładzie działa tak jak powinno. Te zajęcia nie zapewniają jednak odpowiedniej, zdrowej formy ruchu, która jest tak bardzo potrzebna dosłownie każdemu. Nic się nie stanie, jeśli uda ci się wnieść na statek bieżnie, rowerek bądź jakąkolwiek maszynę do ćwiczeń cardio. Zacznij od sprawdzenia oferty na stronie https://www.sportowyraj.pl/sprzet-fitness-cat-2, a szybko powinieneś znaleźć coś, co cię zainteresuje. Na okręcie powinno być wiele wolnych miejsc, gdzie można taki sprzęt fitness ulokować, a inni pasażerowie z pewnością chętnie skorzystają z możliwości pobiegania sobie. Codzienny trening cardio, choćby w formie spaceru doskonale wpływa na krążenie i wydziela endorfiny, a co za tym idzie bardzo poprawia samopoczucie.

Codzienne rozciąganie pomoże ci utrzymać dobrą formę.

Woda cisowianka perlageInnymi przyrządami, jakie warto z sobą wziąć przed wypłynięciem w morze są między innymi taśmy do ćwiczeń TRX, piłki lekarskie i rollery. Mowa tu o tych niewielkich, niepozornych akcesoriach, które jednak przy odrobinie kreatywności pozwalają na multum rozmaitych ćwiczeń. Gimnastyka, rozciąganie się, każda z tych aktywności jest zalecana przez lekarzy, aby utrzymać swoją kondycję w dobrym stanie.

Wystarczy poświęcić kwadrans każdego ranka i zrobić sobie prostą serię ćwiczeń przed śniadaniem, a zmianę poczuje się praktycznie natychmiast. Nie trzeba się przemęczać, w tak ekstremalnych warunkach jak rejs na otwartym morzu powinno się skupić nie na rozwoju swojego ciała, ale na zachowaniu zdrowia i nienagannej formy.

spacer

Odpowiedz