pexels-cottonbro-studio-3662630

Kreatywne pomysły na zabawę – modelowanie, malowanie, wycinanie

Utknąłeś w rutynowych zajęciach ze swoim dzieckiem? Mamy dla Ciebie naprawdę kreatywne pomysły na zabawę, które wprowadzą nieco ekscytacji do wspólnego spędzania czasu.

Najlepsze jest to, że nie wiążą się one z dużymi wydatkami, a zapewnią rozrywkę małym twórcom na długie godziny. Wystarczą odpowiednie artykuły papiernicze i zabawa gotowa! Warto również przypomnieć, że rękodzieło jest korzystne dla dobrego samopoczucia i zdrowia psychicznego, a więc jest świetnym sposobem na pomoc dzieciom w relaksie i odprężeniu.

W tym artykule zawarliśmy pomysły na sztukę i rękodzieło dla dzieci w każdym wieku.

Pomysł #1 Twórz własne obrazy mozaikowe

Dzieci są zafascynowane kolorami, a tę prostą czynność można łatwo zorganizować bez żadnych specjalnych akcesoriów. Po prostu weź kolorowy papier, nożyczki i klej. Możesz także użyć starych czasopism i pociąć je na wiele różnych kawałków (dzieci też mogą w tym pomóc), a następnie użyć ich do zbudowania mozaiki!

Pomysł #2 Stwórz własną farbę

Tworzenie własnych farb jest zaskakująco łatwe i może być zabawą, której potrzebuje Twój przedszkolak, aby ponownie zainteresował się stolikiem do rysowania! Sprawdź na przykład w sieci prosty przepis na domową farbę z mąką – jest ich całe mnóstwo.

Pomysł #3 Czas na papierowy labirynt

Labirynty są teraz tak popularne jak kiedyś! Przerób trochę starego kartonu i stwórz zabawną układankę dla najmłodszych. Jest to świetną zabawą zwłaszcza dla nieco starszych dzieci, choć prawda jest taka, że każdy własnoręcznie wykonany labirynt można dostosować do wieku dziecka. Pamiętaj, aby zawsze nadzorować zabawę w przypadku maluchów.

Pomysł #4 Własnoręczne puzzle

Gdy Twój przedszkolak skończy rysować lub malować, przedłuż zabawę, pytając, czy chce zamienić to w puzzle! Pozwól im narysować linie na całym obrazku, a następnie użyj bezpiecznych nożyczek, aby dziecko mogło pociąć to na kawałki. Następnie mogą to pomieszać i pracować nad rozwiązaniem swojej nowej układanki!

Pomysł #5 Domowa gąsienica

Chwyć kilka rolek toaletowych, bibułkę i inne materiały z szafki do rękodzieła, aby stworzyć urocze gąsienice! Naprawdę nie ma żadnych zasad, jak ozdobić swoją gąsienicę, więc puść wodze fantazji malucha! Możecie np. wspólnie zrobić pomponową główkę, albo udekorować gąsienicę z pomocą brokatu.

Pomysł #6 Malowanie w deszczowy dzień

Ten kreatywny pomysł na malowanie służy również jako sposób na maksymalne wykorzystanie deszczowych dni! Pozwól dziecku upuścić barwnik spożywczy na duży kawałek grubego papieru umieszczonego na blasze do pieczenia. Zabierz go na zewnątrz, gdy pada deszcz (najlepiej sprawdza się lekka mżawka) i pozwól, aby deszcz mieszał ze sobą kolory! Rezultat zawsze będzie wyjątkowy.

Pomysł #7 Pora na własne mydło

Zrobienie własnego mydła jest prostsze niż myślisz! W sieci bez problemu znajdziesz recepturę mydła, którą możesz stosować w domu. To rzemiosło zajmie trochę więcej przygotowań niż niektóre inne z tej listy ze względu na potrzebne składniki. Jednak dodatkowy wysiłek jest tego wart, ponieważ po zakończeniu będziesz mieć mnóstwo cudownego mydła. Możliwości są nieograniczone w przypadku mydeł. Możesz użyć różnych kolorów i olejków eterycznych, aby stworzyć własne mydło dostosowane do Twojego rodzaju skóry.

spacer

Odpowiedz