sheraton-mattress-pad-sh-114_xlrg

Kto śpi na polskich materacach? O zyskach z eksportu swojego towaru opowiada Antoni Kubiak

Redaktor: Jeśli materac jest wygodny, odpowiada swojemu nabywcy, to rzeczą ostatnią jest, że nabywca zwraca uwagę na jego miejsce produkcji. W dzisiejszym świecie już „ z automatu” zakładamy, że dany towar jest z Chin – czyli „Made in China”. Nie ma obecnie nic bardziej popularnego na rynkach zbytu, niż to jedno zdanie. Ale powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że towary migrujące pomiędzy krajami, to nie tylko Made in China. Są kraje, które także mają swoją produkcję, może nie tak spektakularną jak Chińczycy, ale jednak. O polskich materacach rozmawiamy dziś z panem Antonim Kubiakiem, eksporterem tego, jakże potrzebnego przedmiotu, jakim jest zwykły materac.

Antoni Kubiak
Wcale nie takim zwykłym. Materac, to jedno z najbardziej przemyślanych urządzeń, służącym do zwykłych, codziennych czynności. Produkując materace trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników związanych z ich tworzeniem. To nie jest zwykłe zszycie jakichś tam materiałów i sprzedanie czegokolwiek. Klient dzisiejszego świata jest bardzo wymagający. Chcąc handlować materacami, trzeba mieć towar odpowiadający jak największej liczbie ludzi. Oczywiście jak to mówią: „Jeszcze się taki nie urodził, aby wszystkim dogodził”. Dlatego produkcja materacy jest bardzo zróżnicowana i są one dla różnorodnych środowisk, o dużym spektrum przeznaczenia.

Redaktor.
Czy eksport materacy to dobry interes?

Antoni Kubiak
Tak. Ale jak we wszystkim, także i tu jest zapytanie: „Zależy jakich materacy”. Rynek jest bardzo chłonny, jednak jest także zapchany przeciętnością.

Redaktor
Dlaczego?

Antoni Kubiak
Z tej prostej przyczyny, że ta przeciętność jest po prostu tania. A w każdym biznesie chodzi przecież o zysk. Jeśli produkujemy coś tanio i chcemy sprzedać drogo, to zysk się zwiększa. Na dłuższą metę nie przynosi to rezultatów, ponieważ – jak mówiłem wcześniej – rynek jest bardzo wymagający.

Redaktor
Jednak eksport materacy na zagraniczne rynki istnieje?

Antoni Kubiak
A jakże! Istnieje i ma się bardzo dobrze. Wszystko można sprzedać. Od jakości danego towaru zależy – za jaką cenę. Przy zalewie towarów z Chin o niskiej cenie, ale także niskiej jakości, dzisiejszy klient szuka przedmiotów nie zaopatrzonych napisem „Made in China”.

Redaktor
Każde inne „Made in…” jest pożądane?

Antoni Kubiak
Nie ma się czemu dziwić. Jakość towarów została już uzgodniona i przetestowana. Jeśli ktoś stracił zaufanie klienta (choćby sprzedawał jak najbardziej tanio), trudno mu je odzyskać. Ludzie mają to do siebie, że chcą kupić jednocześnie tanio i o wysokiej jakości.

Redaktor
Przecież to nie jest możliwe?

Antoni Kubiak
Może i nie jest. Ale istnieją takie formy sprzedaży – jak promocje

Redaktor
Ale promocje – to mit

Antoni Kubiak
Nie prawda. Przedsiębiorcy starają się, aby ich towary były jednocześnie wysokiej jakości i tanie. Nie tylko na lokalne rynki. Także na eksport. Właściwie, szczególnie na eksport. I jeśli dany towar nie schodzi, to warto go przecenić.

Redaktor
Dziękuję za rozmowę.

Antoni Kubiak
Bardzo proszę.

Dowiedz się jakie zalety posiada w sobie materac lateksowy Dual

spacer

2 comments on “Kto śpi na polskich materacach? O zyskach z eksportu swojego towaru opowiada Antoni Kubiak

  1. Ataro90

    Ja zawsze budzę się nie wyspany. Fakt, może to wina mojego starego materaca? Myślę o tym aby zasięgnąć porady na na stronie http://znaczenie-godzin.pl/ ponieważ budzę się każdego dnia bez budzika dokładnie o 6:45 :/ Co to może znaczyć?

  2. Kaczorski

    Mi by się przydał taki materac w mojej ciężarówce 🙂 Jeżdżę podobną do tej jak tutaj na zdjęciu zobacz. Sypiamy różnie, raz w hotelach, raz na pace. Ogólnie nie jest lekko.

Odpowiedz