opti-2507091_640

Kupiłeś łódź? O jakim ubezpieczeniu warto pomyśleć?

Posiadanie własnego jachtu to marzenie każdego miłośnika żeglarstwa. Wielu osobom prędzej czy później udaje się to marzenie spełnić. Bez względu na to jednak, czy mamy duży jacht morski, czy może niewielką łódkę do pływania po jeziorach, warto zadbać o jej ubezpieczenie Na wodach czyha bowiem tyle samo niebezpieczeństw, co na auta na drogach, a czasem nawet więcej.

W odróżnieniu od ubezpieczeń samochodów, w przypadku jachtów nic nie jest obowiązkowe. Jednak wielu właścicieli jachtów doskonale zdaje sobie sprawę, że bez ubezpieczenia lepiej jest nie wychodzić z portu. Wiele szkód można zresztą zrobić sobie także w porcie. Przede wszystkim warto kupić ubezpieczenie OC, które chroni właściciela jachtu w momencie, gdy to on wyrządzi szkodę innemu właścicielowi jednostki pływającej. Dzięki temu nie trzeba będzie pokrywać szkód z własnej kieszeni. Dobrym pomysłem jest też uzupełnienie ubezpieczenia OC o dodatkową policę NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków. Warto o tym pamiętać przede wszystkim wtedy, gdy wybieramy się w większy rejs niż tylko na krótki wypad na Mazury.

Ochrona mienia i rzeczy załogi

Aby ochronić sprzęt przed uszkodzeniem czy kradzieżą, należy dodatkowo dokupić oddzielną polisę. Podobnie jest w przypadku ubezpieczenia mienia załogi czy pasażerów. Przyda się, jeśli wybieramy się na trudny akwen, na którym może zdarzyć się wywrotka i utrata sporej ilości sprzętu. Najlepiej, aby wszystkimi kwestiami ubezpieczeniowymi zajęła się jedna firma. Dobrym rozwiązaniem jest po prostu wybranie się do ubezpieczyciela, opowiedzenie dokładnie o swoich potrzebach i uszycie polisy ubezpieczeniowej na miarę indywidualnych oczekiwań i możliwości finansowych. Warto też pamiętać, że ubezpieczenie jachtu będzie dosyć drogim rozwiązaniem. Im jednostka pływająca jest droższa, tym wyższe mogą być koszty jej ubezpieczenia. Zawsze jednak warto je potraktować jako inwestycję w spokój, bezpieczeństwo i brak jakichkolwiek problemów w sytuacji, gdy zdarzy się jakaś sytuacja na morzu czy jeziorze.

Warto dobrze szukać ubezpieczenia

Jeśli ktoś szuka dobrego ubezpieczenia jachtu, powinien spędzić nieco czasu na rozejrzeniu się wśród wielu ofert. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z oferty tego ubezpieczyciela, który ma doświadczenie w ochronie ubezpieczeniowej jednostek pływających. Warto w tej kwestii popytać innych żeglarzy czy właścicieli jachtów, szczególnie tych, którzy nie tylko mają ubezpieczenie, ale również mogą sporo powiedzieć, jak u danego ubezpieczyciela wygląda likwidacja szkód. Dobrze jest tez rozejrzeć się w sieci i sprawdzić wartościowe porównywarki ofert ubezpieczeniowych. Na https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl/ można znaleźć aktualne oferty wielu ubezpieczycieli, wśród których każdy bez problemu odnajdzie taką polisę, która będzie spełniała w stu procentach jego oczekiwania.

Odwiedź rónwież: auto pomoc magdeburg

spacer

Odpowiedz