statki tregor

Kurs projektowania jachtów –nowy trend w budownictwie

Chociaż wielu najlepszych na świecie projektantów jachtów nie miało na swoim koncie żadnego formalnego wykształcenia, wzięcie udziału w kursie projektowania jachtu może być świetnym sposobem na rozpoczęcie kariery i nawiązanie ważnych kontaktów w branży. Zaokrąglamy te korzyści do kilku najlepszych.

Kurs projektowania i produkcji jachtów cieszy się międzynarodową renomą i nie bez powodu, ponieważ oferuje gościnne wykłady najlepszych w tym fachu oraz praktyki zawodowe w najlepszych firmach. Studenci tego trzyletniego kursu zapoznają się z podstawowymi zasadami architektury morskiej. To daje także możliwość studiowania za granicą.

Dyplom z projektowania jachtów

Najważniejsze jest to, by znaleźć ośrodek który oferuje szeroki zakres kursów z zakresu technologii morskich. Dyplom z takiego miejsca oferuje 100% wskaźnik zatrudnienia dla absolwentów – studentów, a stypendia są dostępne za pośrednictwem wielu dotacji.

Mistrzowie najwyższego poziomu

Oferowany w ramach studiów podyplomowych kurs projektowania jachtów przeznaczony jest dla studentów posiadających dyplom z architektury, inżynierii lub projektowania. Wykładany jest zwykle w języku angielskim i włoskim, ale jeśli ktoś się postara – znajdzie tez polskie odpowiedniki. Najczęściej taki roczny kurs kończy się stażem w branży, bo każdy już wie jakie parapety klinkierowe nadają się najbardziej, albo jakiego rodzaju drewna przy budowie jachtów unikać.

Kurs projektowania jachtów – co to jest?

Kurs zawodowy dla osób chcących wejść do przemysłu morskiego lub po prostu zbudować łodzie dla zabawy. Kursy dają wiele praktycznych doświadczeń, dzięki czemu pod koniec kursu ludzie powinni być w stanie zbudować własną łódź od podstaw, używając szeregu materiałów, od drewna po węgiel. Nacisk kładziony jest na umiejętności praktyczne, większość czasu spędza się w warsztatach, a także na wykładach dotyczących technik budowy łodzi, materiałów, zdrowia i bezpieczeństwa oraz ogólnie branży morskiej. Chodzi o to, że zdanie organizatorów takich kursów gdy ludzie będą czuć się komfortowo przy użyciu narzędzi, mogą zrobić rysunek i rozpocząć pracę z projektem pod nadzorem.

Kto to studiuje?

Studenci mogą mieć od 16 do 100 i więcej lat i nie ma znaczenia w kontekście płci. Najważniejsze że są to osoby, które interesują się łodziami i budową łodzi. To nawet osoby, które nie potrafią pływać lub nie były na łodzi.

Po co to studiować?

Wiele osób na kursach budowy łodzi nie ma doświadczenia w budowaniu łodzi, ale jest zainteresowana tym procesem. Najpierw uczą się umiejętności, których potrzebują, a następnie mają możliwość pracy na łodzi. Wielu ludzi studiuje budowanie łodzi po ukończeniu studiów uniwersyteckich, ponieważ, zawsze marzyli o budowie łodzi.

Ale czy mogę dzięki temu znaleźć pracę?


Każdy, kto ukończył kurs tego rodzaju i chce pracować w branży budowy łodzi, ma taką szansę. Niektórzy decydują się na wykorzystanie umiejętności, których się nauczą w branży meblarskiej lub budowlanej.

spacer

Jeden komentarz do wpisu “Kurs projektowania jachtów –nowy trend w budownictwie

  1. Krzysiek

    Widziałam ostatnio w sklepie internetowym fajna kartę USB w kształcie karty kredytowej. Chciałabym kupić coś takiego na prezent, jednak zależy mi na indywidualnym i oryginalnym grawerze. Gdzie znajdę taki usbprezent, który jest robiony na indywidualne zamówienie. Wydaje mi się, że taka karta dedykowana z grawerem to fajne rozwiązanie, jak uważacie?

Odpowiedz