skincare-3541261_960_720

Kwa hialuronowy – też go potrzebujesz!

Chociaż nazwa sprawia wrażenie składnika, który może obdzierać skórę – nie może to być dalsze od prawdy. Głównym celem kwasu hialuronowego jest nawilżenie skóry. Z technicznego punktu widzenia jest to cząsteczka wiążąca wilgoć, wystarczająco silna, aby wchłonąć wodę 1000 razy większą od jej wagi.

Kwas hialuronowy jest również bardzo sprytny. Ma zdolność regulowania wilgoci w komórkach bez ich topienia. Tak więc, tam, gdzie niektóre kwasy są ścierne (takie jak te używane do złuszczania), Krem z kwasem hialuronowym zapewnia delikatne nawilżenie tam, gdzie skóra tego najbardziej potrzebuje. Potraktuj to jako orzeźwiający napój dla swojej skóry.

Dlaczego powinienem używać kwasu hialuronowego?

Nasze komórki skóry w naturalny sposób wytwarzają kwas hialuronowy, starając się utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia. Jednak ze względu na starzenie się, środowisko, ekspozycję na promieniowanie UV, poziomy te zmniejszają się. Zmniejszenie nawilżenia może spowodować, że skóra stanie się wrażliwa, matowa, nierówna – widzisz to oczyma wyobraźni, to nie jest wspaniałe. Prowadzi również do przerażających drobnych linii i zmarszczek.

Kwas hialuronowy stosowany bezpośrednio pomaga nawilżyć skórę i utrzymać to nawilżenie jako humektant (substancja stosowana w celu zmniejszenia utraty wilgoci). Uważa się, że używa się produktów zawierających kwas hialuronowy, ponieważ:

-Poprawiają dotyk swojej skóry,
-Nawilżają i ujędrnią skórę, poprawiając jej ogólny wygląd,
-Zmniejszają widoczność drobnych zmarszczek,
-Mogą chronić przed zanieczyszczeniami i innymi agresorami.

Brzmi dobrze, prawda?

Kwas hialuronowy można również wstrzyknąć (tak, mówię o igłach) do skóry właściwej w celu wypełnienia i uelastycznienia. Kuracja trwa jednak kilka miesięcy. Aby dowiedzieć się więcej, możesz poczytać na ten temat w sieci internetowej.

Pogromca mitów: kwas hialuronowy jest przeznaczony wyłącznie dla osób o suchej skórze

Źle! To bardzo powszechne błędne przekonanie, że odwodniona jest tylko skóra sucha. Nie można mylić skóry suchej ze skórą odwodnioną. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nawet tłustej skórze brakuje wody.

Jeśli Twoja skóra wygląda na matową, jest napięta, zauważasz więcej linii i zmarszczek lub makijaż nie jest dobrze ułożony, prawdopodobnie Twoja skóra skorzystałaby na zwiększeniu nawilżenia. Powtarzam, kwas hialuronowy jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry, nawet wrażliwej!

Nie zdając sobie z tego sprawy, Twoje produkty do pielęgnacji skóry mogą już go zawierać.Składniki, na które należy zwrócić uwagę to: kwas hialuronowy (oczywisty), hialuronian sodu, hydrolizowany kwas hialuronowy i acetylo-hialuronowy sodu. Różne marki będą używać różnych marek lub ich kombinacji, ale wszystkie działają w podobny sposób. Im wyższa lista składników, tym wyższa ich ilość. Jeśli chcesz wprowadzić kwas hialuronowy do swojego programu pielęgnacyjnego lub rozszerzyć zakres produktów, z których już korzystasz, rozejrzyj się po sieci jakie są polecane produkty.

spacer

Odpowiedz