Lightbulb-iStock_000027573418_Medium-1024x682

Lampy w stylu skandynawskim

Co powiecie na lampy wiszące skandynawskie? Być może słyszeliście, że są ludzie należący do zwolenników tych lamp. Z drugiej strony sprawa nie jest jednak tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Otóż można powiedzieć, że nie sposób dokonać scharakteryzowania lamp wiszących skandynawskich. Zastanawiacie się dlaczego? Rozwiązanie tej sprawy jest bardzo proste, każdy model jest inny. Niemniej możecie być pewni, że bez względu na podjętą przez siebie decyzję, nie dojdzie do sytuacji, w której lampa w stylu skandynawskim nie sprawdzi się we wnętrzu.

Duży wybór i niezwykłe produkty

Przeglądając oferty dostępne na rynku, bez wątpienia należy powiedzieć, że nie sposób narzekać na wybór. Zgodzić się z tym powinny nawet najbardziej wymagające osoby. W końcu znajdziemy propozycje, które zostały wykonane z metalu, szkła, tworzyw sztucznych, drewna, a nawet betonu.

Jeżeli chodzi o niezwykłość, każda lampa wisząca skandynawska cechuje się minimalizmem i dekoracją. Trzeba sobie wyraźnie powiedzieć, że to właśnie w tym tkwi szerokie zastosowanie (lampa wisząca skandynawska jest rozwiązaniem, które sprawdzi się bez względu na to, o jakim wnętrzu mówimy). Skoro już jesteśmy przy niezwykłości, dobrze podkreślić, że sufitowe lampy skandynawskie są w pewnym sensie dedykowane miłośnikom niezwykłego designu.

Co konkretnie wybrać?

Zapewne mimo tego, o czym dotychczas była mowa, część z Was zastanawia się nad tym, co konkretnie należy wybrać. Odpowiedzi na to pytanie musicie udzielić samodzielnie, ale w tej części tekstu podążymy drogą, która pomoże w jej znalezieniu. Zacznijmy od tego, w jaki sposób powstał styl skandynawski. Co do konkretnej osoby, zasługa jest po stronie szwedzkiego malarza Carla Larssona. Szczegóły wyglądały tak, że mieszkańcy Skandynawii zachwycili się prostymi formami, pastelowymi kolorami oraz uroczymi dodatkami.

Na pewno przynajmniej niektórzy zwrócili uwagę, iż styl skandynawski to jest ogólne pojęcie. Co za tym idzie, niewykluczone, iż pojawiły się pytania związane ze stylem duńskim, szwedzkim, czy fińskim. W tym momencie nadeszła pora, abyśmy powiedzieli kilka słów na temat każdego z tych stylów. Zgodnie z kolejnością zacznijmy od stylu duńskiego.

Styl duński — styl, który określa się jako romantyczny, łagodny i delikatny. Poza tym są jeszcze finezyjne, kunsztowne detale.

Styl szwedzki — w stylu szwedzkim mamy przewagę bieli, którą rzadko można zauważyć w połączeniu z innymi barwami. Najkrócej rzecz ujmując, szwedzka stylistyka charakteryzuje się prostotą i minimalizmem

Styl fiński to z kolei mieszanka harmonii, perfekcji oraz geometrycznych form. Meble, jakie są w tym stylu to meble proste i kanciaste. Dobrze też pamiętać o dodatkach, dodatki są granatowe, granitowe bądź ciemnobrązowe.

Zgodnie z tym, co sobie wcześniej powiedzieliśmy, to tyle na temat informacji o stylu skandynawskim. Biorąc pod uwagę cały tekst, nie pozostaje nic innego, jak podjąć decyzję na temat kupna lamp skandynawskich. Niemniej decyzja dotycząca konkretnego zakupu jest tylko w Waszych rękach.

Artykuł powstał przy współpracy z  http://www.gralux.pl/

spacer

Odpowiedz