service-yacht-charter-inspiration-5576fb4c19cb9_v_default_medium

Licencje, ubezpieczenie, obecność w sieci – jak zacząć czarter jachtów i na nim zarabiać?

Prowadzenie czarteru jachtu obejmuje wiele obowiązków. Musisz nie tylko przygotować plan działania dla obsługi klientów, ale także zająć się typowo technicznymi aspektami. Zapoznaj się z poniższą listą kroków, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak rozpocząć działalność czarteru jachtów.

Od czego zacząć?

Utwórz biznes plan, który określa ostateczny cel dla Twojej firmy oferującej czarter jachtów. Następnie musisz określić, w jaki sposób zamierzasz osiągnąć ten cel. Twój biznes plan odpowie również na pytania, takie jak rozmiar jachtu, jaki planujesz zarządzać, cele, które chcesz wynająć, oraz rodzaj i rozmiar grup klientów, które chcesz obsługiwać.

Zaprojektuj 1 lub 2 czarterowe pakiety jachtów, które chciałbyś zaoferować swoim klientom. Musisz zdecydować, czy pozostaniesz na wodach lokalnych lub wyruszasz w międzynarodowe jurysdykcje. Zdecyduj także, czy dostarczasz darmowe jedzenie i napoje.

Zdecyduj, czy kupisz luksusowy jacht czy go wynajmiesz. Warto zauważyć, że czarterowanie jachtu będzie tańsze, a ponadto pozwoli to na duży wybór jachtów.

Zrozumienie wymagań dotyczących licencjonowania jachtu.

Osoba pływająca łodzią nie musi posiadać licencji uprawniającej cię do żeglugi, ale musisz uzyskać licencję na komercyjne wykorzystanie swojego jachtu. Powinieneś również dowiedzieć się więcej o licencjonowaniu dla każdej jurysdykcji wody, do której planujesz dotrzeć.

Dowiedz się, jakiego ubezpieczenia potrzebujesz w firmie. Zakres badań obejmujących szkody materialne, szkody osobiste, a zwłaszcza pomieszczenia bezpieczeństwa. Jest to jeden z najważniejszych kroków, jeśli chodzi o rozpoczęcie działalności w zakresie czarteru jachtów. Spotkaj się z brokerem ubezpieczeniowym i upewnij się, że jesteś w pełni pokryty wszystkimi możliwościami, zanim zaakceptujesz pierwszą ofertę czarterową.

Uzyskaj finansowanie dla swojej firmy, jeśli nie masz wystarczających środków. Nie tylko musisz kupić lub wynająć jacht, ale masz i inne bieżące wydatki, które musisz pokryć. Będziesz mieć koszty biura i rachunki do zapłaty. Potrzebna Ci będzie obecność w sieci, a razem z nią strona, serwer, panel zarządzania Vesta. Możesz też mieć pracowników którym rzecz jasna trzeba płacić. Zdecyduj się na linię kredytową, abyś mógł kontynuować działalność, aż zacznie zarabiać.

Prowadź działalność w ustalonym budżecie.

audyt seoW zależności od Twoich finansów można reklamować się w publikacjach dotyczących handlu i wakacji lub w telewizji. Można również wydrukować kolorowe broszury, które klienci mogą przekazywać znajomym.

Tak jak wspomnieliśmy wyżej – utwórz stronę internetową, która oferuje usługi czarteru jachtów. Wypełnij ją zdjęciami z wycieczek jachtów, aby zachęcić potencjalnych klientów do skorzystania z twojej oferty. Możesz skorzystać z szablonów oferowanych przez firmy hostingowe, jeśli nie masz doświadczenia w projektowaniu stron internetowych. Inną opcją byłoby zlecenie tego zadania projektantowi stron internetowych, ale pamiętaj że to tak samo kosztuje – więc musisz to wszystko uwzględnić w swoim budżecie.

spacer

2 comments on “Licencje, ubezpieczenie, obecność w sieci – jak zacząć czarter jachtów i na nim zarabiać?

  1. Krzysiek

    Czy ktoś z was się orientuje czy tak samo jak jest możliwy wynajem z oc sprawcy przy kolizjach samochodowych to czy w przypadku kolizji jachtów też jest taka opcja?

  2. Borys

    Kradzieże danych, tożsamości czy inne przestępstwa internetowe są w ostatnich latach prawdziwą plagą. Bardzo często użytkownicy sieci zachęcają przestępców swoją nieostrożnością. Warto zadbać o bezpieczeństwo danych za pomocą odpowiednio dobranych narzędzi. Na https://browsehappy.pl/bezpieczenstwo/vpn/surfshark-vpn-recenzja-i-test-czy-warto-i-jaka-jest-cena/ znajdziecie wszystkie informacje, jakie są potrzebne do zwiększenia własnego bezpieczeństwa w sieci.

Odpowiedz