The skipper of a yacht takes the wheel

Lubisz podróżować? Dowiedz się o czym warto pamiętać

Każdy może dowiedzieć się czym jest bezpieczeństwo podczas podróży i nauczyć się kilku słów w obcym języku. Ale podróżni, którzy są ekspertami to ci, którzy mogą wyrobić w sobie określone umiejętności, które ułatwiają podróżowanie wszędzie tam, gdzie się znajdują. Oto kilka takich istotnych umiejętności, które pomogą Ci w podróży krajowej i zagranicznej – a najlepsze jest to, że można je praktykować już we własnym domu!

Naucz się języka lokalnego

Świetnie jest znać język inny niż angielski, ale co ciekawe – niektórzy z najlepszych podróżników wcale nie posługują się językiem angielskim. Zamiast tego, znają wystarczająco dużo kluczowych fraz, aby dotrzeć wszędzie tam, gdzie się znajdują. Wykraczaj poza naukę podstawową i pytanie „Czy mówisz po angielsku? Takie wysiłki dają Ci pewność, że można się śmiało poruszać się po nowym terytorium, a mieszkańcy docenią to. Dzisiejsza technologia pomaga – nauka rosyjskiego przez internet czy chińskiego przez różne aplikacje, a nawet narzędzia takie jak Google Translate jest dobrym pomysłem, a potem bardzo przydatnym narzędziem w kraju w celu nauki i tłumaczenia konkretnych fraz, które uważasz za przydatne w czasie podróży.

Naucz się jazdy bez automatu.

Tylko niewielki procent nowych samochodów sprzedawanych w Polsce jest wyposażony w ręczne skrzynie biegów – ale wynajem samochodu w innych krajach właśnie z taką obsługą ręczną skrzyni jest łatwiejszy i tańszy – jeśli wiesz, jak zmieniać biegi. Jeśli będziesz umiał dobrze prowadzić samochód w ten sposób, możesz już jedynie martwić się o to czy wypożyczalnia spełni twoją prośbę o określoną markę i o to jak dostać się do najbliższej restauracji. Chociaż istnieją różne samouczki online i filmy wideo opisujące sposób prowadzenia samochodu ręcznego, nie ma nic lepszego niż praktyczne zdobycie tej umiejętności. Poproś przyjaciela, aby nauczył Cię tego na pustym parkingu lub poszukaj szkół jazdy w Twojej okolicy, które oferują takie lekcje.

Zdobądź podstawowe umiejętności przetrwania

images (5)Niezależnie od tego, czy podróżujesz samotnie czy z innymi, dobrze jest wiedzieć, jak korzystać z apteczki pierwszej pomocy, w razie potrzeby, oprócz innych umiejętności ratowania życia, takich sztuczne oddychanie. Najlepiej wziąć udział w szkoleniu, aby poczuć się pewniej i upewnić się, że poznałeś najświeższe procedury. Dodatkowe pozornie podstawowe umiejętności, takie jak wiedza na temat pływania, nauka tamowania krwawienia, samoobrony lub co zrobić w przypadku poparzenia – są nieocenione. Wiele ośrodków szkoleniowych w całym kraju oferuje kompleksowe kursy pierwszej pomocy, które zapewnią Ci poczucie komfortu w sytuacjach kryzysowych w nagłych wypadkach. Obejmują różne tematy, które obejmują uszkodzenia związane z zimnem i ciepłem, leczeniem ran i lękiem wysokości. Umiejętności te są również przydatne, nawet jeśli nie jesteś daleko od najbliższej drogi.

Pamiętaj jednak, iż to nadal zaledwie zalążek tych umiejętności, które pomogą uczynić z ciebie turystę – eksperta, jednak są dobrym początkiem.

spacer

Jeden komentarz do wpisu “Lubisz podróżować? Dowiedz się o czym warto pamiętać

  1. Preston

    Ja wybieram się w przyszłym roku na wschodnie akweny a dokładniej mówiąc na Krym. Podobno można tam pożeglować za całkiem rozsądne pieniądze. Właśnie jestem na etapie nauki którą jest rosyjski przez skype warszawa. Myślę, że podstawy ogarnę w 3-4 miesiące. Był ktoś może na Krymie z was?

Odpowiedz