motor-yacht-638391_960_720

Luksusowe jachty wymagają luksusowych warunków do spania – na co zwrócić uwagę?

W dzisiejszym artykule kilka zdań na temat tego jak wybrać idealną pościel dla kajuty na jachcie – by uniknąć wielu możliwych pułapek. Jak powie wam wielu członków załóg super jachtów, istnieje duża różnica przy wyborze pościeli do domu w porównaniu z oczekiwaniami pasażerów takich ekskluzywnych statków. Od aksamitnej poszwy po materace ortopedyczne, tutaj trzeba być przygotowanym na wszystko, bo przecież nie można sobie zrobić szybkiego wypadu na zakupy.

Wygląd kabiny i jakość pościeli, jakiej oczekuje się od właścicieli super jachtów i gości czarterowych, jest znacznie większym wyzwaniem niż w typowym hotelu przy brzegu. Wielu właścicieli i gości spało już w wyjątkowych warunkach. łóżka, a jako osoba odpowiedzialna za zapewnienie im największego komfortu musisz upewnić się, że ich doświadczenie na pokładzie jest jeszcze lepsze, jeśli to możliwe.

O ile bardziej ekskluzywne wille i gościńce mogą oferować pościel o podobnej jakości, jak w super jachcie, nie mają takich samych ograniczeń związanych z praniem i przechowywaniem, jak na jachcie, co dodatkowo ogranicza dostępne opcje. Im większa i lepiej wyposażona pralnia – tym łatwiej klient może wybierać spośród tkanin wymagających delikatniejszej pielęgnacji lub specjalistycznego programu do czyszczenia i suszenia na sucho. Jest to opcja, która nie zawsze jest dostępna w pralni na super jachtach/

Kilka czynników do rozważenia przy wyborze pościeli na super jacht

1. Cel jachtu

Pościele i materace na pokładzie czarterowego jachtu będą musiały być równie luksusowe, ale o wiele trwalsze, ponieważ będą prawdopodobnie prane znacznie częściej niż te na prywatnym jachcie. Na szczęście jakość takich wysokiej jakości materiałów oznacza zazwyczaj, że dopóki będą one odpowiednio pielęgnowane, prawdopodobnie wytrzymają próbę czasu, niezależnie od tego, jak często są prane.

Pościel dla prywatnego właściciela może być nie tylko bardziej eksperymentalna w projektowaniu, dostosowana do osobistych upodobań właściciela, ale może również zostać zmieniona lub “przerzucona” częściej, ponieważ właściciel może zdecydować o zmianie stylu pościeli, być może na cztery lub pięć osób.

2. Tkanina pościeli jachtowej

Tkanina, z której produkowane są pościele jest bardzo osobistym wyborem, ale może również wpływać na działalność i lokalizację jachtu. Ci, którzy podróżują na pokładzie w cieplejszym klimacie, będą prawdopodobnie bardziej chętni do spani w lekkich, ale luksusowych egipskich tkaninach bawełnianych lub świeżej pościeli, które pozwalają na chłodzenie obiegu powietrza.

Podczas gdy prześcieradła są tak samo luksusowe jak egipska bawełna, również znacznie się marszczą. Perkalowe lub satynowe mieszanki bawełny umożliwiają lepsze wykończenie wnętrza super jachtów, oferując wykończenie płaskie lub połysk odpowiedni do dekoracji na pokładzie.

Luksusowa sypialnia z… równie luksusową pościelą

Obecne trendy dotyczące wnętrz jachtów i pościeli pozostały minimalistyczne, z naciskiem na miękkie, uspokajające odcienie i proste akcentujące kolory, które uzupełniają ogólny styl wnętrza. Pomaga to w tworzeniu relaksującego i czystego środowiska, a białe i neutralne kolory sprawiają, że kabiny wydają się większe i lżejsze.

Artykuł powstał we współpracy z:  www.valde.pl

spacer

Jeden komentarz do wpisu “Luksusowe jachty wymagają luksusowych warunków do spania – na co zwrócić uwagę?

  1. Karol

    Czy kupno materaca przez internet to dobry pomysł? Zamawialiście tak kiedyś materace do sypialni? Na https://salonsnu.pl/6_materace-hilding znalazłam kilka fajnych modeli, jednak sklep znajduje się z dala od mojej miejscowości i musiałabym zamówić online. Jednak skąd mam mieć pewność, czy wybrany materac faktycznie będzie tak funkcjonalny i trwały, jak to zapewnia producent w opisie?

Odpowiedz