womens-2437207_1280

Makijaż sceniczny – wskazówki dla przyszłego profesjonalisty

Jednym z najważniejszych i najbardziej ekscytujących wkładów w każdą produkcję teatralną jest makijaż sceniczny i efektów specjalnych. Makijaż ożywia postać, pomaga okazywać emocje i jest niezbędny do tworzenia iluzji. Ważne jest, aby wizażyści budowali swoje zestawy do makijażu scenicznego przy użyciu produktów i akcesoriów, które z biegiem czasu sprawdzały się pod presją gorących świateł i innych wymagań. Podczas gdy zestawy do makijażu scenicznego będą zawierać różne przedmioty w zależności od konkretnych potrzeb, istnieje kilka podstawowych elementów, które są niezbędne dla każdego profesjonalisty.

Produkty o wysokiej wydajności

Makijaż jest siłą napędową postaci. Oznacza to, że musisz mieć do dyspozycji trwały arsenał podkładów, szminek, róży i pudrów. Ponieważ każda postać jest inna, a sceny mogą być zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz, musisz upewnić się, że twój zestaw do makijażu jest dobrze zaopatrzony w makijaż, który wytrzyma różne oświetlenie, nadużycia i warunki środowiskowe.

Znajdź markę, która oferuje trwałe produkty, których potrzebujesz. Od makijażu ciała po podkład i róż w sztyfcie, od paletek do ust i siniaków po sprawdzone w teatrze korektory w szerokiej gamie kolorów — te sprawdzone i prawdziwe produkty są częścią podstawowego zestawu każdego profesjonalisty. Każdy kurs makijażu śląsk o tym profilu również może powiedzieć sporo na ten temat.

Właściwe narzędzia aplikacji

Każda forma sztuki wymaga odpowiednich narzędzi. Stworzenie silnego asortymentu pędzli, gąbek i papierów zapewni, że zawsze będziesz mieć odpowiednie narzędzie do kreacji, bez względu na to, jaki efekt chcesz osiągnąć. Będziesz musiał mieć asortyment pędzli o różnych rozmiarach, gąbek zarówno do wygładzania, jak i punktowania, narzędzia do rzeźbienia, patyczki higieniczne, bibuły i papiery protetyczne jako niezbędne do zbudowania zestawu do makijażu. W sklepach dla wizażystów znajdziesz dzisiaj wszystkie specjalne produkty do makijażu, których możesz potrzebować dla każdej postaci.

Szczegóły i efekty

Postacie to ludzie, co często oznacza niedoskonałości, takie jak zmarszczki, skaleczenia i rany. Jako artysta będziesz musiał tworzyć te iluzje za pomocą makijażu w locie. Do podstawowych zestawów efektów będziesz potrzebować sztucznej krwi, wosków i akcesoriów, takich jak zarost na twarzy. Następnie, jeśli chodzi o kolory, każdy zestaw potrzebuje co najmniej koła siniaków i koła do stworzenia efektu starzejącego się, aby wszystkie twoje postacie wydawały się o wiele bardziej wiarygodne i ożywiały ich wady.

Skuteczne środki czyszczące

Makijaż sceniczny jest ciężki, często oparty na oleju i może być trudny do usunięcia, zwłaszcza jeśli do efektów specjalnych 3D użyto klejów. Ponieważ nakłada się na niego znacznie bardziej rygorystyczne wymagania, makijaż sceniczny jest znacznie bardziej wyrazisty niż makijaż uliczny i może być szkodliwy dla skóry, jeśli nie zostanie dokładnie oczyszczony. Pamiętaj, aby zaopatrzyć swój zestaw w skuteczne zmywacze do makijażu i kleju dostosowane do rodzaju produktów, których używasz.

spacer

Odpowiedz