home-3182678_960_720

Mały dom – na co zwrócić uwagę

W ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci postawa „większy znaczy lepszy” zdominowała większość ludzi myślących o posiadaniu domu. Przemysł projektów domu był chętny do zaspokojenia tego popytu – zadowalając klientów coraz większą powierzchnią podłogi w swoich planach domów.

Te domy zawierają nie tylko pokoje i przestrzenie, które nie są potrzebne przeciętnej rodzinie, ale także duża powierzchnia podłogi zwiększa koszt domu i dla większości ludzi – wielkość kredytu hipotecznego. Wraz ze wzrostem kosztów budowy domu, zmniejszeniem średniej wielkości działki i zmniejszoną dostępnością gruntów mieszkalnych, wielu właścicieli domów rozważa obecnie tak zwany „mały dom”, a tym samym projekty małych domów też stały się bardziej popularne.

Decydując się na taki projekt, warto rozejrzeć się za listami wskazówek na temat własności małego domu, w tym jakie są ogólne strategie projektowania małego domu. Tutaj również chcemy udzielić bardziej szczegółowych porad na temat projektowania małego, ale wydajnego domu.

Co jest uważane za mały dom?

„Mały dom” można zdefiniować jako dom o powierzchni podłogi w zakresie od 100 do 200 metrów kwadratowych. Ta powierzchnia podłogowa zwykle obejmuje pojedynczy lub podwójny garaż, ale nie obejmuje obszarów zewnętrznych, takich jak tarasy, pokłady, ganki itp.

Na stronie https://archido.pl można podpatrzeć przykłady planów pięter, które pokazują obszary, które można osiągnąć w projekcie małego domu.

Jakie są zalety wyboru małego domu?

  • Niższe koszty budowy
  • Zmniejszone obciążenie hipoteką
  • Nadają się do większości działek budowlanych
  • Niższe koszty konserwacji i czyszczenia

Projekty małych domów mają wiele zalet, w tym między innymi:

nowoczesne meble na wymiar warszawaGdy właściciele domów zdecydują się zaprojektować mniejszy dom, można wydać więcej pieniędzy, aby osiągnąć lepszy wynik jakościowy, ponieważ powierzchnia podłogi i wymagana liczba pokoi jest zmniejszona, a zatem kosztuje mniej.

Na przykład właściciel domu z budżetem 400 000 zł, który chce zbudować nowy dom o powierzchni 350 metrów kwadratowych, musiałby przemyśleć, ile pieniędzy jest przydzielonych ze względu na większą powierzchnię.

Przy takim samym budżecie 400 000 zł właściciel domu, który chce zbudować dom o powierzchni 180 metrów kwadratowych, miałby więcej pieniędzy na wyższy standard wykończenia w kuchniach, łazienkach, wbudowanych szafkach i nie tylko.

Mały dom nie oznacza, że w jakikolwiek sposób ma zły standard – często jest całkiem odwrotnie. Mniejszy dom może być bardziej luksusowy pod względem standardu okuć i wykończeń.

Co muszę wziąć pod uwagę przy projektowaniu małego domu?

Ze względu na zmniejszoną powierzchnię podłogi wewnętrzne planowanie małego domu wymagają dokładniejszej analizy. Właściciele domów muszą jak najlepiej wykorzystać każdy cenny metr kwadratowy powierzchni, dlatego przy planowaniu małego domu należy wziąć pod uwagę liczne czynniki np. upewnić się, że każde pomieszczenie lub przestrzeń ma sprawny i funkcjonalny układ, nie większy ani mniejszy niż wymagany. Rozważ rozmieszczenie mebli dla każdego pokoju lub przestrzeni, aby zapewnić, że wszystkie wymagane meble mogą być dostosowane do mniejszych wymiarów nieruchomości.

spacer

Odpowiedz