film-on-boat-940x526

Masz szansę hobbystyczne nagrania na YT zamienić w profesjonalne? Naucz się pracować z teleprompterem!

Z pewnością jest wiele rzeczy do rozważenia przed skorzystaniem z telepromptera podczas sesji nagraniowej. Oto niektóre z rzeczy, które powinieneś rozważyć – jeśli nagrywanie na yt to Twoje hobby i właśnie masz szansę wejść na profesjonalny poziom i chcesz to zrobić jeszcze lepiej!

#1 Spójność między ujęciami

Prawdopodobnie jest to najbardziej oczywiste. Masz scenariusz. Teoretycznie twój przeczytasz to. I wiesz, że przekażesz wiadomość. Pomaga to też w przeprowadzeniu wywiadu, jeśli chcesz to uwzględnić w swoich nagraniach.

#2 Kontrolowana wiadomość

Posiadanie wstępnie zatwierdzonego scenariusza oznacza, że wszyscy członkowie zespołu wiedzą z wyprzedzeniem, co zostanie powiedziane na planie. Jest to duża pomoc w przypadku większych zespołów lub upewnienie się, że osoby o wyższych kwalifikacjach wiedzą, jakie treści zostaną uwzględnione w filmie. Twoja największa praca na planie polega jednak na upewnieniu się, że Twój gość, przed którym stanie teleprompter wynajem warszawa nie wygląda jak robot dostarczający tę wiadomość.

#3  Szybszy czas realizacji

W większości przypadków kręcenie odcinków za pomocą telepromptera poprawia czas realizacji w obszarze postprodukcji. Twoje współczynniki realizacji również powinny się poprawić przy użyciu telepromptera w porównaniu do robionych do tej pory amatorsko wywiadów na kanał.

#4 Łatwe dostosowywanie wiadomości

Nawet jeśli istnieje scenariusz, łatwo można go skorygować na bieżąco. To powiedziawszy, jeśli są poważne zmiany, może to trochę skomplikować. Musisz upewnić się, że wiadomość pozostaje spójna z celami całego zespołu. Ale uważaj, że to może być puszka Pandory! Dlatego lepiej – wyznacz jedną osobę jako opiekuna scenariusza. Będzie to ktoś, kto słucha opinii wszystkich i kto może utrzymać tempo nagrywek.

#5 Zastanów się nad kątem kamery

W większości przypadków gość Twojego kanału patrzy bezpośrednio w kamerę. Jest to ważne, o tym należy pamiętać. Oznacza to, że druga kamera będzie ustawiona pod kątem – i tutaj nie będzie patrzył bezpośrednio w kamerę, dopóki nie zwróci się do niej, a ta kamera też ma teleprompter.

#6 Poczucie timingu

Dzięki użyciu telepromptera uzyskasz dokładny wgląd co do długości filmu. Możesz szybko usunąć sekcje, jeśli uważasz, że Twój film jest zbyt długi.

Niech gość dostosuje scenariusz do “uczynienia go swoim” – dobrze jest nie zaskakiwać swojego mówcy na planie scenariuszem, którego wcześniej nie widzieli. Nie chcecie, żeby się denerwował mówiąc: “… ale ja nigdy nie mówię w ten sposób!” Pozwól mu ulepszyć wypowiedzi i daj mu scenariusz z wyprzedzeniem.

Czy to naprawdę Ci pomoże wznieść swoje youtuberskie hobby na wyższy poziom? Zwykle używanie telepromptera przyspiesza nagrywki. Ale strzeż się. To nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać – czytanie z telepromptera nie jest tak łatwe, jak myślisz. Słowa przewijają się. Oczy się ruszają. Koncentrujesz się zbyt mocno, żeby nic nie zepsuć. Zapominasz mrugać. Wszystkie te rzeczy przekładają się na realne nagranie. Do Ciebie jako reżysera należy kierowanie mówcą, który może mieć trudności z czytaniem scenariusza, aby czuł się tak komfortowo, jak to tylko możliwe!

spacer

Odpowiedz