nastuh-abootalebi-yWwob8kwOCk-unsplash

Mata dezynfekcyjna w Twoim biurze – kiedy zakup się opłaca?

Dezynfekcja jest niezwykle istotnym elementem prowadzenia produkcji. Bardzo ważna jest szczególnie w branży spożywczej, przetwórstwie, a także w gospodarstwach hodowlanych. Każde miejsce, w którym produkowana jest żywność bądź utrzymywane są zwierzęta, wymaga szczególnej troski o wymogi sanitarne. Warto o tym pamiętać także wtedy, gdy pracujemy w biurze, ale w firmie, która zajmuje się hodowlą czy produkcją żywności.

W przypadku typowych biurowców umiejscowionych w centrach miast, kwestie dezynfekcji nie są aż tak wyśrubowane, jak w przypadku miejsc, w których odbywa się hodowla, produkcja żywności czy przetwórstwo. Warto jednak pamiętać, że także w gospodarstwach czy w przemyśle spożywczym znajdują się pomieszczenia biurowe, w których pracownicy wykonują swoje obowiązki. Jeśli tacy pracownicy swobodnie przemieszczają się po terenie całej firmy, powinni również przestrzegać wszystkich kwestii bezpieczeństwa. Już na wejściu do firmy warto zainstalować maty dezynfekcyjne i przejazdowe, dzięki którym żaden z pracowników nic nie wniesie i nie wwiezie na teren firmy.

Do czego służą maty dezynfekcyjne?

Maty dezynfekcyjne to produkty, które powstają z myślą o ułatwieniu dezynfekcji w tych miejscach, gdzie jest ona szczególnie potrzebna. Sprawdzają się więc doskonale w firmach produkujących żywność, przetwórniach, a także w gospodarstwach hodowlanych. Na Dezenfex.pl możemy znaleźć spory wybór mat, które z pewnością spełnią oczekiwania wszystkich grup klientów. Maty dezynfekcyjne umieszcza się zarówno w drzwiach, wejściach dla pieszych, jak i w bramach wjazdowych. Maty przejazdowe chronią przed przypadkowym wwiezieniem jakiegoś czynnika chorobotwórczego na teren zakładu czy gospodarstwa. Gdy wybieramy maty dezynfekcyjne, musimy pamiętać, aby były dopasowane do konkretnych potrzeb i były właściwej długości. Mata przejazdowa dla aut musi być na tyle długa, aby w czasie przejeżdżania po niej koła samochodu wykonały pełny obrót. Gdy mata będzie za krótka, raczej się nie sprawdzi i nie zapewni stuprocentowej ochrony przez drobnoustrojami.

Warto przestrzegać norm sanitarnych

Dezynfekcja czy wyśrubowane zasady dotyczące przestrzegania higieny nakładają na firmy sporo dodatkowych obowiązków. Nie należy ich jednak traktować jako coś męczącego i zupełnie nieprzydatnego. Wszelkie środki ostrożności są po to, aby na terenie zakładu nie pojawiły się wirusy, bakterie, grzyby, pleśnie czy inne czynniki chorobotwórcze. A wykrycie takich drobnoustrojów może powodować opóźnienie produkcji, całkowite jej zatrzymanie, spore straty pieniężne, zastoje w płatnościach i wiele innych. W przypadku gospodarstw niektóre wirusy, jak chociażby ASF u świń mogą całkowicie zniweczyć całą hodowlę. Jakkolwiek uciążliwe nie byłyby wszystkie wymogi sanitarne, należy ich bezwzględnie przestrzegać dla dobra własnego, wszystkich pracowników, a także bezpieczeństwa całej produkcji. Straty powstałe w wyniku braku spełniania norm sanitarnych mogą być w niektórych przypadkach nie do odrobienia.

spacer

Odpowiedz