pexels-photo-1167023

Meble na jachty i łódki – o jakie szczegóły zadbać przy produkcji?

Żeglarstwo to w ostatnich latach bardzo popularne hobby i sposób spędzania wolnego czasu, nic więc dziwnego, że kwitnie też biznes związany z produkcją jachtów czy różnego rodzaju osprzętu i elementów niezbędnych na łódkach. Współczesne jachty to niemal pływające domy, w których można znaleźć wygodne i funkcjonalne meble.

Meble na jachty rządzą się nieco innymi prawami niż te, które produkowane są do domów czy biur. Meble w domach mieszkalnych są efektowne, eleganckie, a także idealnie dopasowane do potrzeb wnętrza. Natomiast meble biurowe muszą być przede wszystkim funkcjonalne, wygodne i ergonomiczne. W przypadku mebli jachtowych muszą natomiast łączyć one w sobie wysoką jakość wykonania, dbałość o najdrobniejsze szczegóły oraz możliwość dopasowania ich do niewielkiej jachtowej przestrzeni. Owszem, zdarzają się jachty bardzo duże i o ogromnym metrażu, jednak większość łódek pływających po morzach czy jeziorach to niewielkie jednostki, w których ważny jest każdy centymetr kwadratowy wolnej powierzchni.

Wysoka jakość i funkcjonalność

Producenci mebli jachtowych stawiają przede wszystkim na wysoką jakość wykonania. Najpopularniejszym materiałem do produkcji mebli jachtowych i na inne łódki jest drewno. Jest przede wszystkim naturalne, bardzo plastyczne, można z niego wykonywać dowolne meble na wymiar. Trzeba jednak pamiętać, że meble przeznaczone na jacht musza być bardzo wytrzymałe i trwałe, a także odporne na działanie negatywnych czynników atmosferycznych. Meble z drewna są narażone na wilgoć, musi więc być ono mocno zaimpregnowane, w przeciwnym razie jego trwałość będzie bardzo obniżona. Alternatywą dla drewna mogą być również różnego rodzaju tworzywa sztuczne, które są bardzo wytrzymałe, odporne na uszkodzenia, a także łatwe do utrzymania w czystości. Decydując się na nowoczesne mebel z tworzyw sztucznych możemy mieć pewność, że wybrane meble spełnią oczekiwania i będą trwałe i wytrzymałe przez wiele lat.

Ręcznie robione meble na łódki i jachty

Komoda NILO 150 Cm W Kolorze Dąb BiancoMeble na jachty nie zawsze da się kupić u producenta. Każda łódka ma bowiem ograniczoną powierzchnię i trzeba dopasować wielkość mebli do konkretnego wnętrza. Dobrym rozwiązaniem jest wykonanie mebli na wymiar, dzięki czemu będzie można optymalnie wykorzystać jachtową przestrzeń. Jeśli jednak wybieramy meble na wymiar, trzeba liczyć się z tym, że będzie to inwestycja droższa niż kupno gotowych mebli. Wybierając meble ręcznie robione warto wybrać dobrego i solidnego wykonawcę, który gwarantuje doskonałą jakość usług oraz szybkie i sprawne wykonanie. Meble na jacht wykonuje się praktycznie jednorazowo i praktycznie nigdy nie wymienia się ich na nowe w czasie późniejszego użytkowania. Muszą więc być od razu wykonane na najwyższym poziomie z dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

Dowiedz się więcej na stronie auto pomoc słubice

spacer

Odpowiedz