2016-11.04-3-bldg-12-for-website

Miejsca odpowiednie do przechowywania łodzi poza sezonem

Posiadanie własnego jachtu żaglowego czy motorowego to dla wielu osób przyjemność i możliwość spędzania wakacji w odpowiedni sposób. Jednak warto pamiętać, że poza sezonem łódź musi być właściwie przechowywana. Warto poszukać odpowiedniej lokalizacji i nie decydować się na pierwszą lepszą czy najtańszą – sposób przechowywania ma bowiem spory wpływ na parametry i wytrzymałość łodzi.

Poza sezonem łódź powinna być przechowywana przede wszystkim w pomieszczeniach zamkniętych i pod dachem. Choć niektóre osoby decydują się na pozostawienie łodzi na zewnątrz i okrycie jej grubą i szczelną plandeką, nie jest to dobre rozwiązanie. W sezonie jesienno-zimowym łódź będzie bowiem narażona na działanie negatywnych czynników atmosferycznych, wiatru, wilgoci czy mrozu. A w efekcie na wiosnę będzie wiele zniszczeń czy części skorodowanych. Im mniej zadbamy o przechowywanie łodzi poza sezonem, tym więcej będziemy mieć prac naprawczych i konserwatorskich wiosną, gdy trzeba będzie przygotować łódź do sezonu. Oszczędzanie na hali magazynowej czy hangarze może więc w efekcie długoterminowym wygenerować sporo dodatkowych kosztów.

Warto przetransportować łódź w pobliże domu

drzwi koszalinW poszukiwaniu miejsca na przechowywanie łodzi nie trzeba ograniczać się kwestiami lokalizacyjnymi. Łódź nie musi znajdować się w pobliżu akwenu, na którym najczęściej pływamy – jeśli dysponujemy odpowiednią przyczepą do transportu łodzi, można ją zabrać w pobliże swojego miejsca zamieszkania. Idealnym miejscem na przechowywanie łodzi może być duży garaż lub przestronna hala magazynowa. Pomieszczenia powinny być szczelne, mieć odpowiedniej jakości dach, a także być wyposażone w odpowiednią wentylację. Właściwa wymiana powietrza jest bowiem niezbędna, aby wszystkie elementy łodzi utrzymały się w niezmienionym stanie. Przechowywanie łodzi w pobliżu miejsca zamieszkania ma też sporo zalet praktycznych – dzięki temu na wiosnę można prowadzić regularne prace przygotowujące do sezonu bez konieczności każdorazowej długiej podróży do miejsca przechowywania. Im łódź będzie bliżej, tym taniej wyjdą nam dojazdy.

Bogata oferta firm skupujących nieruchomości

W poszukiwaniu miejsca na łódź warto przejrzeć rynek nieruchomości przeznaczonych na sprzedaż oraz na wynajem. Wynajęcie powierzchni przechowalniczej będzie zdecydowanie tańszym rozwiązaniem, gdyż nie trzeba wykładać dużych środków na jej zakup. Dobrze jest sprawdzić nie tylko agencje nieruchomości, ale również firmy, które zajmują się skupem nieruchomości i dysponują wieloma różnymi pomieszczeniami w różnych lokalizacjach. Skup nieruchomości Warszawa to świetne rozwiązanie nie tylko dla osób, które chcą szybko sprzedać mieszkanie, ale również dla przyszłych kupujących. Firmy skupujące domy, mieszkania i pomieszczenia magazynowe często dysponują o wiele większą ofertą niż zwykłe agencje nieruchomości, których baza jest zwykle mocno ograniczona.

spacer

Odpowiedz