statek bemowo

Mieszkanie na łodzi czy w warszawskim mieszkaniu?

Życie na łodzi brzmi fajnie, ale czy jest to właściwe dla Twojego stylu życia? W takich miastach jak Warszawa coraz więcej ludzi rezygnuje ze swoich cennych nieruchomości, szukając bardziej ryzykownego stylu życia: mieszkając na łodzi. Życie na łodzi może sobie pozwolić na różnego rodzaju korzyści: tani czynsz, niesamowite widoki i może (przynajmniej na krótki czas) sprawić, że będziesz bardziej interesującą osobą na przyjęciach. Ale zanim podejmiesz decyzję – jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć.

Możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy na czynszu!

Tak, życie na łodzi jest tanie, o czym jesteś bardziej przekonany gdy przeglądasz konwencjonalne mieszkania na sprzedaż Warszawa. Oczywiście, musisz kupić łódź, ale to szybko się zwróci. Jeśli zdecydujesz się żyć w łodzi o niższym standardzie – może to kosztować jeszcze mniej!

Dla niektórych ludzi życie na łodzi jest marzeniem przez całe życie, ale nie ważne jak romantyczne to Ci się wydaje, nie próbuj żyć na pokładzie, jeśli twój partner nie jest tym na całe życie. Jest wiele wyzwań: brak przestrzeni, przecieki i potencjalnie dużo problemów. Nie porozmawiaj ze swoim partnerem o życiu na łodzi – a możesz obudzić się pewnego dnia, aby przekonać się, że skoczył za burtę.

Kupowanie łodzi jest łatwe, znalezienie miejsca, w którym można ją umieścić – nie tak bardzo.

W zależności od miejsca zamieszkania znalezienie miejsca do zacumowania łodzi może być bardzo trudne. Wiele dużych miast ma wymagania licencyjne dotyczące tego rodzaju opcji i jako że wiele miast często może mieć ogromne listy oczekujących – nie zawsze jest to takie „hop siup”. Nie kupuj łodzi, dopóki nie będziesz wiedział, gdzie ją zatrzymasz. Istnieje kilka nielicencjonowanych miejsc, które przymykają oczy – ale naprawdę ryzykujesz, że zostaniesz stamtąd wyrzucony w dowolnym momencie.

Lokalizacja wpłynie na styl życia.

domy SzczecinŻycie na łodzi będzie bardzo różne od życia w ciepłych mieszkaniach na warszawskim osiedlu. Niektóre ważne kwestie to rzeczy takie jak prąd i woda. Może to mieć duże znaczenie, na przykład, jeśli chcesz mieć prysznic (zwłaszcza gorący prysznic) każdego dnia. Jest to do zrobienia gdy dokujesz, ale jest rudne, jeśli nie niemożliwe na kotwicy. Inne zalety dokowania to możliwość schodzenia z łodzi. Codzienne pływanie łódką może być uciążliwe, zwłaszcza jeśli przewozisz zwierzęta, rowery i ciężki sprzęt. Innymi dodatkami do przystani są udogodnienia takie jak Internet, telewizja kablowa i pralnia. Jest wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę, decydując się na dokowanie, pole cumownicze lub kotwicowisko – zanim zdecydujesz musisz uzyskać więcej informacji.

Przestrzeń osobista – kto jej potrzebuje ?!

Pytanie numer jeden, bo w większości przypadków nie ma miejsca na łodzi. Wyobraź sobie, że za każdym razem, gdy wchodzisz z kuchni do sypialni, musisz poprosić partnera, aby się oddalił, abyś mogła przejść, i to podsumowuje ideę mieszkania na łodzi. Jeśli to twoja sprawa numer jeden, zostań lepiej przy mieszkaniu w Warszawie.

Szukasz nowego mieszkania na Bemowie? Sprawdź http://www.bliskiebemowo.com/

spacer

Odpowiedz