cennik przeprowadzki Warszawa

Mieszkanie – z drugiej ręki czy od dewelopera?

Każdy, kto planuje kupić mieszkania musi podjąć decyzję z jakiego rynku skorzysta – z pierwotnego czy może wtórnego? Dowiedz się jakie są plusy i minusy każdego z tych rozwiązań. 

Od kilku lat trwa nieustanny popyt na mieszkania. Wiele osób decyduje się albo na kredyt hipoteczny, który można obecnie zaciągnąć na bardzo atrakcyjnych warunkach, albo na zainwestowanie posiadanych funduszy. Zakup nieruchomości aktualnie wydaje się być niezwykle zyskowną inwestycją. Oczywiście w okresie rekordowo niskich stóp procentowych mieszkania poszukują także osoby, które dzięki temu są w stanie osiągnąć zdolność kredytową. Rzecz jasna branie kredytu maksymalnie obciążającego budżet w dobie rekordowo niskich stóp procentowych nie jest rozsądne, bo raty wcześniej czy później będą musiały wzrosnąć, chociażby z uwagi na postępującą w naszym kraju inflację. Jedną z pierwszych podejmowanych w kontekście zakupu mieszkania decyzji jest określenie w obszarze jakiego rynku będziemy go poszukiwać – wtórnego czy pierwotnego?

Zalety nowych mieszkań

W Polsce, zwłaszcza w dużych miastach i ich okolicach buduje się naprawdę sporo, wynika to z bardzo dużego zapotrzebowania na nowe mieszkania. Dlaczego wiele osób decyduje się na zakup mieszkania od dewelopera? Bardzo często takie nowe inwestycje zlokalizowane są na obrzeżach miast, lub w ich bezpośrednim sąsiedztwie, dzięki czemu ich ceny nie są wygórowane. Na przykład we Wrocławiu, w jednym z najdroższych pod względem cen mieszkań mieście w Polsce można kupić niedrogie mieszkania tuż przy granicy miasta. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się na przykład nowe mieszkania w Siechnicach. Jednocześnie mieszkania w takich lokalizacjach często wyróżniają się sąsiedztwem licznych terenów zielonych oraz niewielkim natężeniem ruchu i co z tym jest bezpośrednio związane – hałasu.

Kupując nowe mieszkanie mamy większe szanse na zakup mieszkania w budynku o ciekawej nowoczesnej architekturze. Dowolność aranżacji nowego mieszkania to ogromna zaleta dla większości inwestorów. Kupując mieszkanie, które jeszcze jest na etapie budowy, możliwe jest wprowadzanie najróżniejszych modyfikacji, dzięki którym możemy stworzyć niezwykle spersonalizowaną, idealnie dopasowaną do naszych potrzeb i upodobań przestrzeń.

Mieszkania z rynku wtórnego

Dla wielu osób planujących zakup mieszkania bardzo dobrą opcją jest zakup nieruchomości z drugiej ręki. W wielu miastach zakup nowego mieszkania w ciekawej lokalizacji blisko centrum jest już praktycznie niemożliwy. A nawet jeśli powstają inwestycje mieszkaniowe zlokalizowane w sercu miasta, to zazwyczaj są to drogie apartamentowce. Ogromną zaletą zakupu mieszkania używanego jest możliwość niemal natychmiastowego wprowadzenia się. Bywa to bardzo istotne dla osób, które finansują zakup nieruchomości poprzez kredyt hipoteczny, a nie posiadają na tyle dużo oszczędności, by płacić rat za nowe mieszkanie, gdy jeszcze jest ono w trakcie budowy. Zakup mieszkania używanego to także możliwość zamieszkania na osiedlu z całkowicie rozwiniętą infrastrukturą. Zapewne w pobliżu mieszkania są łatwo dostępne liczne sklepy, przychodnie, szkoły i rozmaite lokale usługowe.

Różnorodność ofert dostępnych na rynku nieruchomości pomaga w wyborze rozwiązania dopasowanego do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych każdego inwestora.

Nowe mieszkania Siechnice Wrocław
biuro@format.wroclaw.pl
tel.: +48 (71) 717 53 00

spacer

Odpowiedz