moscow-4237001_960_720

Moda na jachcie: nie zapomnij o wystylizowaniu rękawic!

Niewielka wiedza na temat rękawiczek może być bardzo długa. Wymienimy kilka najczęstszych grzechów rękawic, o których możesz nie zdawać sobie sprawy, że popełniasz – od niedbania o swoje akcesoria, po stosowanie wątpliwych technik stylizacji – i zaoferujemy najlepsze rozwiązania dla Ciebie i Twoich rękawiczek.

Nie zakładaj ani nie zdejmuj rękawiczek w niewłaściwy sposób

Prawda jest taka, że rękawiczki skórzane męskie zimowe mogą Ci posłużyć bardzo długo, zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę te proste sposoby zminimalizowania zużycia, rozciągania lub zgniatania. Czasami łatwo jest być trochę energicznym, ale wszystko sprowadza się do etykiety korzystania z rękawiczek… Założę się, że nie wiedziałeś, że jest pewien właściwy sposób na założenie rękawic!

Należy zachować ostrożność, zakładając rękawiczki na dłonie i zdejmując je. Podczas zakładania należy je złożyć na mankiecie i delikatnie pociągnąć za rękę. Palce są następnie wygładzane w celu ścisłego dopasowania. Aby zdjąć rękawicę, delikatnie pociągnij górę każdego palca i kciuka, co pozwoli z łatwością zsunąć rękawiczki z dłoni. Jeśli masz rękawicę na pasku, najpierw odepnij zapięcie.

Zgodnie z tradycyjną etykietą zdarzają się sytuacje, w których powinieneś i nie powinieneś nosić rękawiczek (nawet jeśli pomysł etykiety rękawiczkowej może wydawać się trochę przestarzały, ale nadal uważamy, że tych wskazówek należy przestrzegać w dzisiejszych czasach!):

Na jachcie:

Zdejmij rękawiczki, gdy podajesz VIP-owi dłonie, ale możesz zachować je dla innych.
Połóż rękawiczki na kolanach przy stole, pod serwetką i zdejmij rękawicę po przybyciu na przyjęcie.
Upewnij się, że nie nosisz zbyt rzadko rękawiczek – są one podstawowym elementem Twojego stroju!

Nie trzymaj się trendów i oczekiwań

Z czasem niektóre tradycyjne zastosowania rękawiczek stopniowo zanikają. Na przykład, wydaje się zbyt formalne noszenie w dzisiejszych czasach pary satynowych rękawiczek do łokci! Współczesna moda na szczęście ewoluowała, aby zrobić miejsce dla nowych technik stylizacji rękawic.

Aż do ostatnich lat jaskrawoczerwone skórzane rękawiczki podczas ceremonii wręczenia nagród były niespotykane, dopóki Lady Gaga nie pojawiła się w takich na scenie. Piosenkarka / aktorka, znana ze swojego ekstrawaganckiego gustu w modzie, pojawiła się w nich na gali rozdania Oscarów w 2015 r. W czymś, co wyglądało jak zbyt duża para rękawic do prania. Można dyskutować, czy ten ekstrawagancki styl był nieco przesadzony, ale jedno jest pewne: jej indywidualny styl zdecydowanie przyciągnął uwagę prasy i Internetu!

Dodaj swój własny styl do rękawic. Sposób myślenia Lady Gagi może odnosić się do dzisiejszej mody: nie zawsze musisz nosić określone rękawiczki na okazję, do której były pierwotnie przeznaczone. Moda byłaby nudna, gdyby od lat trzymała się tych samych tradycji!

Rękawiczki są doskonałym przykładem tego, jak możesz naginać zasady w życiu codziennym. Nie są już postrzegane jako ograniczone tylko do noszenia w zimie, dlatego wybierając się w kolejny rejs nie zapomnij o nich!

spacer

Odpowiedz