bookkeeping-615384_1280

Na czym polega obsługa kadrowo płacowa?

Obsługa kadrowo płacowa polega przede wszystkim na kompleksowej obsłudze takich segmentów firmy jak kadra i płace. Zajmują się tym głównie biura rachunkowe i księgowe. Usługi te są bardzo szerokie dlatego nie sposób wymienić wszystkich zakresów działań takiej obsługi. Jest ona jednak dostosowywana do konkretnych charakterów firm jak i zaleceń klienta.
Jeżeli chodzi o obsługę kadrową to do podstawowych działań należy kontrola czasu pracy jak i ich akt osobowych. Ponadto biuro zarządza również dokumentacją odpowiedzialną za kontrolę przebiegu zatrudnienia pracowników w firmie.

Do obowiązków obsługi kadrowej należą również działania związane ze wszelkimi sprawami ZUS. W zakres wchodzi również rejestracja wszelkich zwolnień lekarskich oraz prowadzenie rejestru szkoleń BHP i urlopów wypoczynkowych.

Główne zadania obsługi kadrowo płacowej

To głównych zadań obsługi kadrowo płacowej należy na pewno rozliczanie urlopów oraz prowadzenie kartotek pracowników. Jeżeli jest taka konieczność to obsługa kadrowo płacowa powinna również kierować pracowników na okresowe badania lekarskie. Do jej obowiązków należą również wszelkie czynności związane z charakterem pracy pracowników. Wliczają się tutaj również bieżące prace związane z kadrą firmy.

Poza tym wszystkim przekazywana jest również pełna dokumentacja do ZUS. Poza tym do zadań obsługi kadrowej może należeć również analiza rynku pracy oraz przeprowadzania rekrutacji – na życzenie klienta. Więcej o obsłudze kadrowo-płacowej przeczytasz na https://podatki-katowice.pl/uslugi/ksiegowosc-kadry-i-place

Szeroki zakres usług

Jak widać obsługę kadrowo płacową zdecydowanie charakteryzuje szeroki zakres usług. I wbrew pozorom nie muszą się one ograniczać tylko i wyłącznie do zakresu kadry lub płac. Usługi te mogą także dotyczyć doradztwa podatkowego czy zajmowanie się sprawami BHP. Przed korzystaniem z takich usług warto jednak zawczasu kompetencję wynajmowanej firmy obsługowej. Bowiem do skutecznego i przede wszystkim legalnego świadczenia usług w zakresie podatkowym wymagane mogą być odpowiednie certyfikaty i formalne uprawnienia.

Wybiera usługi świadczone tylko przez najlepszych specjalistów. Sprawdzaj ich kompetencję jak i rekomendację. Jeżeli nie masz pewności co do doświadczenia danej usługo – poproś o numer kontaktowy do ostatnich klientów. Wówczas uzyskasz informację i rzeczową opinię na temat konkretnej usługi. Pamiętaj – własna firma to nie zabawa i warto zadbać o odpowiednie standardy jeżeli chodzi o zakres kadrowy i pałacowy. Zadowolenie pracowników ich lepsza wydajność – co bezpośrednio może przekładać się na zyski w firmie!

spacer

Odpowiedz