skin-3210075_960_720

Naturalne składniki w produktach dla dziecka: czego szukać?

Prostota i naturalność są zawsze najlepsze, jeśli chodzi o pielęgnację delikatnej skóry dziecka. Od urodzenia nasze maluchy są narażone na codzienne podrażnienia – od zanieczyszczeń środowiska po produkty do pielęgnacji skóry i artykuły gospodarstwa domowego – z których wszystkie mogą mieć negatywny wpływ na ich zdrowie, a także na delikatną i bardzo chłonną skórę.

Wiele produktów do pielęgnacji ciała dostępnych na rynku zawiera potencjalnie szkodliwe składniki i sztuczne zapachy, które mogą powodować wysypki, alergiczne reakcje skórne, egzemy i inne podrażnienia skóry. Dobra wiadomość jest taka, że wybór naturalnych i hipoalergicznych składników w ich rutynowej pielęgnacji skóry z naturalnych składników pochodzenia roślinnego jest jednym z najlepszych sposobów pielęgnacji i zapobiegania niektórym chorobom skóry, a także ochrony i odżywiania delikatnej, wrażliwej skóry Twojego dziecka.

Jakie naturalne składniki najlepiej pasują do Twojego maleństwa i czego dokładnie potrzebuje skóra Twojego dziecka?

Czytaj dalej, aby poznać kilka najlepszych naturalnych składników dla Twojego dziecka, które chronią i wzmacniają zewnętrzną warstwę skóry, dlatego wybierając naturalny balsam do ciała warto ich szukać. Uwaga: skóra dziecka jest bardzo wrażliwa, dlatego przed użyciem któregokolwiek z wymienionych poniżej naturalnych składników zalecamy najpierw nanieść niewielką ilość na skórę dziecka, aby zapobiec reakcjom alergicznym.

Nagietek

Kwiat nagietka, znany również jako nagietek i od wieków stosowany w zabiegach pielęgnacyjnych skóry, ma wiele zalet. Ceniony za właściwości uspokajające, regenerujące i antybakteryjne. Jest nie tylko wspaniałym środkiem odżywiającym skórę, ale ma również właściwości przeciwzapalne, które przyspieszają gojenie się skóry. Naturalny krem do ciała dla niemowląt z nagietkiem może być stosowany codziennie, aby złagodzić suchą i swędzącą skórę, zwłaszcza jeśli ma skłonność do egzemy, pozostawiając ją nawilżoną i jedwabiście miękką w dotyku.

Masło shea

Masło shea jest bogate, kremowe i pełne niezbędnych kwasów tłuszczowych, aby skóra Twojego dziecka była szczęśliwa i chroniona. To doskonały naturalny wybór do codziennej pielęgnacji skóry niemowląt, wzmacniający naturalną barierę ochronną ich skóry. Oprócz tego, że sprawia, że skóra jest niesamowicie miękka, masło shea ma właściwości przeciwgrzybicze. Jest bogate w witaminy A i E oraz wspomaga produkcję kolagenu w skórze. To naturalny środek przeciwzapalny, pomagający ukoić nawet najbardziej wrażliwą skórę. Stosowanie produktów dla niemowląt zawierających masło shea, takich jak naturalny krem na pieluchy lub balsam do codziennego użytku, stworzy barierę ochronną na skórze dziecka i ochroni przed uszkodzeniami słonecznymi i innymi podrażnieniami skóry.

Olej kokosowy

Olej kokosowy to naturalny składnik znany ze swojej wszechstronności: można go znaleźć w kremach na pieluchy, do opalania niemowląt, a także w innych produktach do pielęgnacji skóry i włosów. Szybko działający, chłonny i lekki, potrafi zdziałać cuda wzmacniając zewnętrzną warstwę skóry Twojego dziecka.

Zobacz również – > https://gemini.pl/kategoria/dziecko/przewijanie/pieluchy-i-pieluchomajtki/tetrowe

spacer

Odpowiedz