job-3254118_1280

Nie wiesz, jaka praca jest dla Ciebie? Znajdź odpowiedzi na te pytania!

Twoja kariera ma duży wpływ na twoją przyszłość. Może wpłynąć na twoją tożsamość, osobiste spełnienie, styl życia, dochody, rodzinę i emeryturę. Zanim zdecydujesz, jaką karierę chcesz kontynuować, dokładnie rozważ swoje możliwości i zadaj sobie kilka pytań.

1. Jakie są moje zainteresowania?

Czynności, które lubisz wykonywać w wolnym czasie, mogą dać ci wgląd w kariery, które byłyby satysfakcjonujące i zabawne. Aby poznać swoje zainteresowania, zadaj sobie pytanie:

• Jakie hobby lubię?
• Wolę spędzać czas w pomieszczeniu czy na świeżym powietrzu?
• Czy lubię pracować z ludźmi, zwierzętami, danymi lub książkami?
• Jakich zajęć najbardziej by mi brakowało, gdybym nie mógł ich już wykonywać?

2. Jakie są moje umiejętności?

W tej chwili posiadasz umiejętności, które pomogą Ci odnieść sukces w przyszłości. Pomyśl o swoich twardych i miękkich umiejętnościach – a będziesz lepiej wiedział, jaka praca Toruń może być dla Ciebie bardziej odpowiednia.

Umiejętności twarde – umiejętności zdobyte podczas nauki, takie jak sztuka kulinarna czy programowanie komputerowe.
Umiejętności miękkie – ludzie i umiejętności życiowe, które posiadasz, w tym praca zespołowa i zarządzanie czasem.

3. Jakie są moje talenty i mocne strony?

Od najmłodszych lat demonstrowałeś talenty i mocne strony, które czynią Cię wyjątkowym i mogą pomóc Ci odnieść sukces w wybranej przez Ciebie karierze. W rzeczywistości jesteś sobie to winien – chodzi o upewnienie się, że jest część twojego dnia lub tygodnia, kiedy robisz to, co przychodzi ci najbardziej naturalnie i sprawia, że czujesz się najbardziej skoncentrowany i autentyczny.

Jeśli nie znasz swoich talentów i mocnych stron, zrób listę wszystkiego, w czym jesteś dobry. Członkowie Twojej rodziny, przyjaciele, nauczyciele, szef i mentorzy mogą pomóc Ci napisać tę listę, której użyjesz do zawężenia potencjalnych karier.

4. Jaka jest moja osobowość?

Twoja osobowość to sposób, w jaki myślisz, czujesz i zachowujesz się. Może to być ważna część tego, jaka praca Toruń jest Ci przeznaczona, więc zastanów się nad kilkoma aspektami swojej osobowości, gdy myślisz o swojej przyszłości.
• Czy jesteś liderem czy zwolennikiem?
• Wolisz pracować samodzielnie czy w grupie?
• Wolisz współpracować czy konkurować z innymi?
• Czy lubisz pomagać innym, czy wolisz umożliwiać im samodzielne robienie rzeczy?
• Czy jesteś myślicielem, który koncentruje się na pomysłach, czy jesteś wykonawcą, który podejmuje działania?
• Czy jesteś osobą kreatywną i artystyczną, czy rozwijasz się dzięki strukturze i rutynie?

5. Jakie są moje wartości?

Każdy ma wartości lub rzeczy, które są dla niego ważne, takie jak bezpieczeństwo finansowe, sprawiedliwość społeczna czy równowaga między życiem zawodowym a prywatnym. Te wartości mogą pomóc ci zdecydować, jaki rodzaj kariery chcesz kontynuować. Na przykład rozważ karierę, która dobrze się opłaca, jeśli cenisz sobie bezpieczeństwo finansowe, i pracę od 9 do 5, jeśli chcesz osiągnąć równowagę między życiem zawodowym a prywatnym.

spacer

Odpowiedz