28E44A4900000578-0-image-a-21_1432114771973

Nocleg na jachcie – zarabiaj sezonowo na wynajmie

Nocleg na jachcie jest coraz częściej wybieraną formą nocowania na wczasach przez turystów, którzy szukają w życiu czegoś nowego. Taka forma wypoczynku zapewnia relaks i upojne, charakterystyczne dla jachtu kołysanie przez całą noc. Bogate jachty można zauważyć w każdym mieście, które posiada większy port.

Przykładem jest Gdańsk, największe miasto polskiego wybrzeża, gdzie wprost roi się od rozmaitych statków, które przycumowane są do miejscowej mariny. Niektóre z owych jachtów są na wynajem, a działają w ten sam sposób co hotele – dwuosobowe lub większe pokoje. Nocleg zaraz obok mariny ma bardzo wiele plusów w tym możliwość oglądania piękna morza aż do późnych godzin nocnych oraz czas na spędzenie niezapomnianego czasu ze swoją drugą połówką nad Bałtykiem o blasku księżyca.

rico15Noclegi na jachcie są oczywiście odpłatne – i to sporo w porównaniu z normalnymi pensjonatami czy hotelami. Z tego powodu każdy kto posiada jacht i nie zamierza go używać przez określony czas w okresie letnim może wystawić go na wynajem i czerpać z tego całkiem wyraźne dodatkowe profity. Jacht będzie stał zacumowany na marinie w porcie, tak jak zwykle, a przy okazji ludzie będą dawać bardzo dużo pieniędzy za samą możliwość przespania się w nim przez kilka nocy. Jest to bardzo ciekawy sposób na dość prosty zysk – jeśli oczywiście posiada się spory kapitał do wyposażenia pokoików jachtu, aby wyglądały jak normalne pomieszczenia w hotelach.

Ludzie, którzy płacą spore pieniądze za możliwość spędzenie mocy na jachcie oczekują komfortowych i jak najbardziej wygodnych warunków. Z tego powodu, jeśli oferuje się ponad sto złotych za nocleg za osobę konieczne wydaje się zapewnienie kompleksowego dojścia do łazienki, aby goście mogli korzystać z niej według potrzeb, kiedy tylko zechcą. Warto też zainwestować w podłączenie do jachtu internetu na określony czas, kiedy będzie stał on w porcie lub zapożyczyć go od pobliskiej knajpki czy domu, za odpowiednią dopłatą. Dzisiejsi gości oczekują darmowego dostępu do Internetu w cenie pakietu, więc czynnik ten jest niezwykle ważny w kreowaniu dobrej marki wynajmowanego jachtu i zadowolenia klientów.

Do dzisiejszych jachtów jest także oczywiście możliwość podłączenia prądu o mocy dochodzącej do 230V. Zainstalowanie gniazdek w pokoikach jachtowych jest niezwykle ważne – warto zdawać sobie sprawę, że zdecydowana większość gości zabierze ze sobą smartfony, tablety czy nawet laptopy, które będą wymagały, z oczywistych względów, naładowania. Jeśli poważnie myśli się nad dobrym, sezonowym zarabianiu koniecznym wydaje się zapewnienie tego typu udogodnień przybywającym na jacht klientom. Dodatkowo warto zamontować też swego rodzaju kuchnie pokładową, w której goście będą mieli możliwość przygotować posiłki, szczególnie jeśli jacht zacumowany jest z dala od jakichkolwiek obiektów gastronomicznych czynnych od rana. Wiele osób uważa, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia i wówczas jasnym staje się to, że chce mieć zapewnioną możliwość przygotowania sobie, czego zechce.

Artykuł nadesłało biuro nieruchomości Dominium.pl – nieruchomości Kraków

spacer

Jeden komentarz do wpisu “Nocleg na jachcie – zarabiaj sezonowo na wynajmie

  1. Bob

    Interesuje mnie Białowieża noclegi. Planuję krótki wypad w te rejony i chciałbym mieć pewność, że będę nocować w sprawdzonym i komfortowym miejscu. Może znajcie jakieś dobre miejscówki, w których sami byliście i możecie potwierdzić ich jakość oraz wysoki poziom obsługi? Z jakim wyprzedzeniem najlepiej jest rezerwować pobyt, aby mieć pewność, że mamy naprawdę sprawdzone miejsca?

Odpowiedz