54 szklarz

Nowatorskie zastosowanie szkła w budownictwie

Podczas remontu mieszkania niejeden z nas zastanawia się jak przerobić swoje lokum, by było nowoczesne i funkcjonalne. Wyposażenie wnętrza stanowi nie lada wyzwanie, ponieważ trendy się zmieniają, a na rynku jest spory wybór produktów. Jakie elementy warto wziąć pod uwagę, by odnowione pomieszczenia nabrały niebanalnego charakteru? Wykorzystanie szkła na różne sposoby będzie z pewnością strzałem w dziesiątkę.

Różnorodne zastosowanie szkła w budownictwie

Zastosowanie szkła w budownictwie zazwyczaj kojarzy się nam z oknami, oszklonymi drzwiami lub kabiną prysznicową. Ale ten rodzaj materiału może mieć różnorakie zastosowanie. Co więcej, wprowadza do pomieszczeń mieszkalnych niepowtarzalny urok i kojarzy się z nowoczesnością. Użycie szkła w budownictwie warto rozpocząć od zastanowienia się nad jego kolorystyką. Różne szklane elementy mogą być zabarwione na biało, czarno, mienić się perliście lub posiadać jakikolwiek inny kolor, który będzie odpowiedni do naszego lokum. Możliwości w tej dziedzinie są liczne i tylko nasza wyobraźnia będzie ich granicą. Ze szklanego materiału mogą powstać blaty kuchenne, meble i różnego rodzaju ozdoby lub dodatki. Ponadto jest możliwość zastąpienia płytek ceramicznych w kuchni czy w łazience właśnie szklanym materiałem.

Szklane panele – nowoczesność w twoim domu

Innym rozwiązaniem jest zastosowania szkła w charakterze paneli ściennych w kuchni, co nada tej części mieszkania nowoczesnego charakteru. Co ważne samo przygotowanie materiału odbywa się bardzo szybko i może się zacząć jeszcze w zakładzie szklarskim, gdzie zostanie przycięty pod wymiar. Na miejscu pozostaje tylko szybki montaż i panele kuchenne mamy na ścianie. Montuje się je za pomocą odpowiednich kołków montażowych. Dlaczego warto pokusić się o takie rozwiązanie? Szklane panele kuchenne cechuje różnorodność aranżacji. Mogą na przykład być przezroczyste i odsłaniać spodnią warstwę wzorzystych płytek. Ale mogą to być też panele z kolorowego szkła lub ciekawie zdobione przez wygrawerowane wzory.

Elegancko i gustownie

Szkło w budownictwie będzie się ciekawie prezentować w postaci przegród stosowanych w przestronnych pomieszczeniach. Może to być duży pokój w firmie, w obiektach sportowych lub rekreacyjnych, albo też we wnętrzu domu mieszkalnego. Niewątpliwą zaletą takich rozwiązań jest maksymalne doświetlenie wnętrza, co z pewnością będzie miało wpływ na rachunki za energię elektryczną. Poza tym taka konstrukcja stanowi bardzo dobrą izolację akustyczną. Przy tym pozostaje możliwość utrzymywania kontaktu wzrokowego z pozostałymi domownikami. Szklane zabudowy to również idealne konstrukcje dla tarasów i balkonów. Poza tym szklane ściany, których tłem jest stal lub drewno, prezentują się elegancko i gustownie.

Szkło w ofercie firmy Pan Szklarz Wrocław:
Lustra na wymiar – https://pan-szklarz.pl/lustra/
Kabiny prysznicowe – https://pan-szklarz.pl/kabiny-prysznicowe/
tel. 784 389 310
panszklarz@gmail.com
ul. Wiśniowa 8
55-040 Bielany Wrocławskie

Polecamy:
Niesamowity prezent – lot balonem dla bliskiej Ci osoby

spacer

Odpowiedz