small-office-1034921_960_720

Nowe mieszkanie na Mokotowie? Z nami urządzisz to i inne!

A więc udało się – już wkrótce odbierasz swoje klucze do wymarzonego mieszkanka! Jeśli chodzi o mieszkania na Mokotowie które będą oddane w 1 kwartale 2019 – masz wielkie szczęście – słyną ze znakomitego wykonania. Ale nawet jeśli mieszkanie Twoje wymarzone gniazdkom mieści się gdzieś indziej – gratulujemy. I nawet, jeśli mała przestrzeń jest Twoim jedynym ograniczeniem – w tym poście podpowiemy, jak udekorować apartament, by i to nie było problemem.

Masz kupione super mieszkanie, które nie jest tak duże. Dekorowanie małego mieszkania może być trudne, ale jest to zabawne wyzwanie. W końcu każdy może śmiało działać na meblach w gigantycznym apartamencie na ostatnim piętrze, ale potrzeba sprytnego dekoratora, aby jednopokojowe mieszkanie spełniało wiele funkcji.

Oto kilka złotych zasad, które najlepiej wykorzystują Twoją małą przestrzeń

Spraw, aby był uniwersalny

Jednym z najprostszych sposobów na zmaksymalizowanie swojej przestrzeni jest kupowanie mebli, które służą wielu celom: łóżka z szufladami, otomany, które otwierają się, aby odkryć miejsce do przechowywania i fotele, które zamieniają się w pojedyncze łóżka. Jeśli potrafisz to sobie wyobrazić, ktoś prawdopodobnie to zrobi – i ten wielozadaniowy kawałek może dobrze służyć twojej małej przestrzeni.

Zamień swoje domowe biuro w funkcjonalną przestrzeń

Dekoratorzy wnętrz mają tajną broń, gdy muszą powiększyć pomieszczenie: lustra! Dekorowanie za pomocą luster pomaga odbijać światło i tworzyć pokoje, które wyglądają tak, jakby trwały wiecznie. Wymień drzwi szaf z lustrzanymi wersjami, powiesić dekoracyjne lustra na ścianach i wybierz szklane stoły i stoliki do kawy.

Zdefiniuj obszary funkcjonalne

Dekorując jednopokojowe mieszkanie lub szczególnie małą przestrzeń, może być trudno oddzielić salon od jadalni od sypialni. Utrzymuj porządek, układając meble tak, aby obszary funkcjonalne miały charakterystyczne oznaczenia. Używanie przekładek, takich jak składane parawany i inne kreatywne pomysły, może sprawić, że twoja mała przestrzeń będzie wyglądała jak większy apartament.

Dbaj o jasność

Prostą metodą na powiększenie Twojego małego mieszkania jest udekorowanie jasnymi kolorami. Użyj różnych odcieni koloru, aby rozjaśnić rzeczy, ale zawsze skłaniaj się ku ich lżejszego końca spektrum. Mądrze jest ograniczyć się do dwóch głównych kolorów i jednego akcentującego koloru, dzięki czemu mieszkanie nie wygląda na zatłoczone. Prosty czarno-biały schemat kolorów również działa cuda.

Zarządzaj bałaganem

Mówiąc o uczuciu zatłoczonym kolorami, musisz też uważać na to, co może się stać za sprawą bałaganu. Inteligentne przechowywanie jest niezbędne przy dekorowaniu małego mieszkania, a bibeloty powinny być ograniczone do minimum na niewielkiej przestrzeni. Wyznacz obszary przechowywania przedmiotów, aby łatwo je odkładać i utrzymać wolne miejsce. Papier może szybko wymknąć się spod kontroli, więc szukaj ciekawych sposobów na utrzymanie rachunków poza zasięgiem wzroku w wyjątkowym biurze domowym.

Szukasz nowego mieszkania na Mokotowie? Sprawdź 3 pokojowe mieszkania na http://www.przyworonicza.com/

spacer

Jeden komentarz do wpisu “Nowe mieszkanie na Mokotowie? Z nami urządzisz to i inne!

Odpowiedz