Icon-yachts_yacht_for_sale_Icon_4010

Nowinki technologiczne, które mogą się przydać na jachcie – sprawdź koniecznie

Dzisiaj przedstawimy w artykule sprzęt elektroniczny, którego być może potrzebujesz na swoim jachcie, a jeszcze nic nie masz. Zainspirowała nas oferta sklepu techsat24.pl – oto kilka naprawdę fajnych elementów “must-have”, których nie może zabraknąć na żadnej nowoczesnej, tech-przyjaznej łajbie!

Nakładka plotera radarowego

Większość ploterów GPS / wykresów z radarem ma możliwość nadawania obrazu radarowego bezpośrednio na szczycie wykresu nawigacyjnego. Daje to żywą, realistyczną wizję pobliskiego ruchu żeglarskiego i innych obiektów, które pojawiają się wokół twojego jachtu. Wystarczy podłączyć elektroniczny kompas lub czujnik pozycji z odpowiednią wydajnością do plotera. W rzeczywistości w większości przypadków sygnał kompasu z autopilota zdziała zadanie bez dodatkowych kosztów.

Narzędzia do udoskonalania nawigacji ploterów

Np. Program PC-Planner firmy C-Map (umożliwia użytkownikom korzystanie z kart graficznych Max i NT + duplikowanie przeglądania wykresów i planowania podróży na domowych komputerach. Możesz planować trasy i wycieczki po okolicy oraz przekazywać cenną kolekcję punktów trasowych do domowego komputera jako ubezpieczenie zapasowe. Navionics posiada aplikację do pobrania, która może zapewnić wiele takich samych funkcji.

HDTV

Tylko dlatego, że nie masz na jachcie anteny satelitarnej HDTV za wiele tysięcy złotych, nie oznacza, że nie możesz mieć spektakularnego odbioru na pokładzie. Za niewielkie pieniądze możesz mieć kompaktową, płaską antenę o pojemności 14 do 21 cali, którą można połączyć z jakąkolwiek z szerokiej oferty programowania telewizji HDTV. Możliwe są także do wykrycia nią lokalne stacje telewizyjne. Nie, nie otrzymasz HBO, ESPN, sieci informacyjnych ani innych programów telewizji kablowej / satelitarnej, ale otrzymasz zaskakującą ilość lokalnych i krajowych sportów, rozrywek, wiadomości i innych – wszystkie w wysokiej rozdzielczości.

Wzmacniacze Wi-Fi

Marynarskie Wi-Fi i przedłużacze zakresu zasięgu telefonów komórkowych są dostępne, aby utrzymywać kontakt w cyberprzestrzeni, gdy Twoja łódź wyruszyła poza normalny zasięg. Ceny wzmacniaczy sygnału specjalnie zaprojektowanych do żeglugi zaczynają się od 200 zł Sprawdź to rozwiązanie.

Radio Tester

Tester VHF jest mini-wersją sprzętu używanego przez profesjonalnych techników elektroniki morskiej do testowania radia i anteny. Można go podłączyć do przewodu antenowego, aby sprawdzić, czy Twój VHF znajduje się w najwyższej pozycji roboczej za każdym razem, gdy naciskasz przycisk nadawania. Zapewnia natychmiastową kontrolę nadawania przez wskazanie transmitowanej mocy, stanu modulacji i jakości odbioru. Zapewnia również wczesne ostrzeżenie o ewentualnej awarii.

System monitorowania akumulatorów

To nie jest tylko woltomierz dla baterii, ale również elektroniczny “wskaźnik poziomu”, który monitoruje niemal każdą stronę systemu baterii i ostrzega przed problemami. Wśród cennych informacji dowiesz się dzięki nim czegoś więcej na temat napięcia, ilości zużywanej energii i długości pracy wzmacniacza, pozyskasz alarmy wysokiego i niskiego napięcia oraz inne rozwiązania.

spacer

Jeden komentarz do wpisu “Nowinki technologiczne, które mogą się przydać na jachcie – sprawdź koniecznie

  1. Domagała

    Ja właśnie zainwestowałem w zlewozmywaki granitowe i zamierzam wymienić stare zlewy na nowe na dwóch moich jachtach 🙂 Na wakacje 2018 będą gotowe 🙂

Odpowiedz