img_news_2017-trends-1

Nowinki technologiczne na rynku kurierskim.

Wielu z nas zapewne oglądało film science fiction z 2004 roku, w reżyserii Alexa Proyasa pt.: „Ja, Robot”. Być może te 14 lat temu był to film science fiction, jednak dziś – już wcale nie jest to takie pewne. Oczywiście, wszelkie nowinki technologiczne (dzisiejsze) być może nie są tak doskonałe, jak z tego filmu, ale jakie będą jutro, to już można się domyślić. Także rynek kurierski nie pozostaje w tyle, za współczesnymi nowinkami. Tak naprawdę nikt nie wie, jak będzie wyglądał ten rynek jutro.

Używając jednak wyobraźni i uważnie przyglądając się ogólnoświatowym wynalazkom, cały rynek pracy może się niedługo znacznie zmienić. Niektórzy określają go „rewolucyjnym” i mają zapewne na myśli udział w nim czynnika sztucznego (np. sztuczne inteligencji). Już dziś planuje się wykorzystanie dronów do roznoszenia paczek, ale istnieją zapewne miejsca na świecie, gdzie widok drona może przestraszyć wielu ludzi. Wielkim krokiem technologicznym było wynalezienie paczkomatów. Choć dziś są one bardzo powszechne i nikogo już nie dziwią, jeszcze nie tak dawno było to nie do pomyślenia. Należy się więc spodziewać ciągłego rozwoju technologicznego, wprowadzanie nowinek technologicznych – i to na naszych oczach.

Zobacz również firmy kurierskie Gdańsk

Biznes kurierski wciąż się rozwija

Wielu przedsiębiorców wciąż szuka nowinek technologicznych dla swego biznesu i zapewne nigdy tego szukania nie zaniecha. I bardzo dobrze. Warto się rozwijać, choćby np. przesyłka do usa, czy innego kraju na świecie miała „iść” drogą tradycyjną. Dziś nikt jeszcze nie wysyła przesyłek dronami przez ocean, jednak co będzie jutro? Jakie technologie zaczną „żyć własnym życiem”? Czy w ogóle człowiek będzie potrzebny, czy tylko będzie siedział w domu z „goglami” na oczach, a do załatwienia swoich spraw, wyśle np. elektronicznego surogata? Bardzo ciekawie może wyglądać świat, za te „dwadzieścia lat”. Jak to mówią: „Pożyjemy – zobaczymy”. Choć zapewne każdy chciałby już dziś mieć na usługach własnego, osobistego robota, musi jednak na to jeszcze poczekać. Z drugiej strony jest wielu przeciwników tej technologii. Są oni pełni obaw – które powstały zapewne po obejrzeniu filmu „Ja, Robot”. Ale spokojnie, jeszcze nie ten czas i nie to miejsce.

Rynek kurierski i jego zmiany

Zmianami można już nazwać ogólnie dostępne paczkomaty. Zmianą na rynku kurierskim będzie na pewno wykorzystanie dronów do rozwożenia przesyłek. Ale czy ktoś jest pewien, że w tym biznesie człowiek w ogóle będzie potrzebny? Może wystarczy sam szef i ewentualnie koordynator technologiczny? Wielkie zyski, przy minimalnych wydatkach? O tym zapewne marzy każdy przedsiębiorca. Należy też pamiętać, że technologiczne nowinki dość, że nie zawsze są idealnie sprawne, to jeszcze ich ceny mogą wręcz powalać. Z czasem jednak – jak każda nowinka – taka technologia na tyle spowszednieje, że każdego będzie na nią stać. Kiedyś druk książek był niezwykle drogi. Jak to jest dziś – każdy wie. Ludzie przyzwyczajają się do nowinek bardzo szybko i używają ich chętnie.

Szukasz solidnego partnera? Sprawdź tę ofertę: pomoc drogowa Świecko Słubice

spacer

Odpowiedz