marine-673335_640

Nowoczesne motywy morskie w pokoju Twojego dziecka

Marynistyczny wystrój wnętrza nigdy nie wychodzi z mody i cieszy się ogromną popularnością wśród osób urządzających swoje domy i mieszkania. Nic w tym dziwnego, motywy morskie świetnie się prezentują, a przy tym budują ciekawy i przyjazny klimat wnętrza. Warto je wykorzysta między innymi w aranżacji pokoju dziecięcego.

Motywy morskie we wnętrzu to przede wszystkim kolorystyka. Dobrze się prezentują wszelkie odcienie niebieskiego i zielonego w wielu odsłonach. Jasny, błękitny kolor ścian może być bardzo dobrym tłem dla innych elementów aranżacji. Fajnym rozwiązaniem są też fototapety oraz naklejki na ściany z widokami morza ze statkami, najlepiej efektownymi żaglowcami na pełnym wietrze. Takie ozdoby przyciągają spojrzenia i mogą być głównym elementem dekoracyjnym we wnętrzu. Motywy marynistyczne mogą tez występować na pościeli, narzutach na łóżko czy obiciach mebli. Tu sprawdzą się przede wszystkim biało niebieskie paski w różnych odsłonach.

Dobra aranżacja okna

Marynistyczny wystrój okna uzyskamy za pomocą odpowiednio dobranych rolet. Mogą to być jednokolorowe rolety utrzymane w błękitnych odcieniach lub rolety z ciekawymi nadrukami. Producenci nowoczesnych rolet oferują obecnie tak wiele wzorów, modeli czy kolorów, że każdy bez problemu znajdzie coś idealnego do pokoju swojego dziecka. Funkcjonalne rolety zewnętrzne Łódź to sprawdzone rozwiązanie, dzięki któremu każde wnętrze będzie prezentowało się wyjątkowo. Wybierając rolety warto zwracać uwagę nie tylko na ich wygląd i efekt dekoracyjny, ale również na jakość wykonania, możliwość dopasowania do konkretnego okna, a także na mechanizmy regulujące. Im wyższa jakość rolet, tym większa pewność, że przez długi czas będą wyglądały na oknie tak samo dobrze, jak tuż po ich zamontowaniu. Zrezygnujmy natomiast z zakupu tanich rolet z supermarketów, które są mało funkcjonalne, kiepsko wykonane, a przy tym bardzo szybko się niszczą i trzeba je wymieniać na nowe.

Ważne odpowiednie dodatki

Tapety MarburgW marynistycznym wnętrzu pokoju dziecięcego bardzo ważne są również różnego rodzaju dodatki, w tym zabawki. Nie zapomnijmy o statkach, łódkach czy innych zabawkach, które nierozerwalnie kojarzą się z morzem. Warto pozwolić dziecku, aby wybrało sobie takie dodatki do pokoju, które będą mu się najbardziej podobały. Dzięki temu będzie lepiej czuło się w swoim własnym świecie czterech ścian pokoju. Stylistyka marynistyczna jest efektowna, ponadczasowa oraz bardzo efektowna. Można więc mieć pewność, że taki klimat przypadnie do gustu dziecku w każdym wieku – zarówno przedszkolakowi, jak i nastolatkowi. Pamiętajmy też, aby w planowaniu marynistycznej aranżacji wnętrza zachować umiar i zdrowy rozsądek. Warto stosować zasadę, że mniej znaczy więcej. Jeśli decydujemy się na efektowną fototapetę ze statkami, aranżacja okien powinna być raczej stonowana. Jeśli natomiast ściany będą w jednolitym błękicie, możemy zaszaleć z innymi elementami wystroju wnętrza.

spacer

Odpowiedz