luggage-2659035_960_720

Nowy dom w marynarskim stylu, czyli jak wprowadzić kolor granatowy do wystroju?

Jeśli ostatnio przeglądałeś mieszkania na sprzedaż Włochy Warszawa a potem szukałeś pomysłów na wystrój domu na Pintereście lub Instagramie, istnieje 100% szansa, że natknąłeś się na granatowe ściany, szafki, meble i wiele innych. Dzieje się tak dlatego, że w 2019 r. stawia się na wnętrza, które są ciemne i nastrojowe, a jednocześnie przytulne i uspokajające. Granatowy jest bardziej miękki niż czarny, ale wciąż dodaje ponadczasowego wyrafinowania – i łatwo jest połączyć go z akcentami, które są aktualnie modne.

Ten niebieski nawiązujący do kolorystyki marynarki wojennej jest prawdziwie neutralny. Pasuje do wielu kolorów i jest ładnym zamiennikiem bardzo twardej czerni.

Oto kilka stylowych sposobów, aby ozdobić swój nowy dom kolorem granatowym.

Dodaj stylu do sypialni

Malowanie ściany akcentowej w kolorze granatowym to świetny sposób na zabawę kolorem i nadanie sypialni nowego, dramatycznego wyglądu. Granatowe detale, takie jak narzuta na łóżko, poduszko lub dekoracja ścienna, mogą wnosić dostojny odcień akcentu do całego pokoju.

Co więcej, wydaje się to sprzeczne z intuicją, ale zimne kolory – jak zielony i granatowy – mogą dodać głębi do małego pomieszczenia, powodując, że oko postrzega wąską sypialnię jako szerszą. Dodatkowo badania wykazały, że ściany niebieskie, w tym granatowe, uspokajają się i mogą bardziej sprzyjać dobremu snu.

Utwórz klimatyczną kuchnię

Być może nie myślałeś o granatowym w swojej kuchni, ale z pewnością widziałeś przykład. Mówiąc najprościej, najlepiej to wychodzi gdy postawisz na konstrukcję z przełamaniem kolorów, gdzie szafki podłogowe mają jeden kolor (zazwyczaj czarny), a górne szafki są inne (zazwyczaj białe). Ale nie ma potrzeby czuć się ograniczonym do palety rodem z królestwa pingwinów. Granatowy pozwala wnieść kreatywność, a jednocześnie zachować klasę.

Granatowe szafki doskonale pasują do równie popularnych marmurowych blatów lub kwarcu, które wyglądają jak marmur. Głęboki błękit tworzy ładnie kolorystycznie zgrany pokój, nie przytłaczając centrum domu.

Pomyśl na temat wbudowanego designu

https://www.ubezpieczeniemieszkania.plStwórz elegancką przestrzeń, która będzie się znakomicie komponować z wbudowanymi półkami na książki i szafkami, które odchodzą od tradycyjnej bieli. Malowanie zabudowy i ścian w tym samym odcieniu granatu może stworzyć bardziej intymny salon o świeżym i stylowym wyglądzie.

Postaw na błyszczące wykończenie, które sprawdza się szczególnie na regałach i kieruje odpowiednią uwagę na kolorowe książki, zdjęcia w ramkach i przedmioty dekoracyjne na półkach. Lśniące szklane płytki odbijają światło, oświetlając białą kuchnię. Aby uzyskać spokojną i współczesną atmosferę, dodaj niebieskiego (w różnych odcieniach) jako dodatek pod szafkami – i pod ladą wyspy. Jest to jeden inteligentny sposób na podkreślenie marynarskiego stylu domu, ale bez przytłaczania pokoju.

Zaskocz swoich gości atrakcyjnymi granatowymi dodatkami w nieoczekiwanych miejscach, takich jak drzwi wewnętrzne, poręcze i stopnie schodów. Wygląd ten jest szczególnie odważny w połączeniu z wyraźnymi białymi ścianami, tworząc kontrast, który dodaje ciekawego efektu.

spacer

Odpowiedz