Nike_5meter_Water_Polo_Balls_Beach_2

Obozy sportowe nad morzem – w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo dzieci na wakacjach?

Każdy rodzic wie, że wakacje są zarówno czasem wypoczynku, jak i czasem, który potencjalnie może rodzić wiele niebezpieczeństw dla małych urlopowiczów. Warto jest więc zaplanować taki rodzaj wypoczynku, który zapewni dzieciakom dobrą zabawę z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Zaplanowany wypoczynek

Jedynym z najczęściej wybieranych sposobów na spędzenie wakacji przez dzieci i młodzież jest skorzystanie z opcji zorganizowanego wyjazd. Rodzice, którzy nie mogą sobie pozwolić na wyjazd z dzieckiem najczęściej korzystają z opcji kolonii i obozów, często o różnym, sprecyzowanym charakterze. Największą popularnością cieszą się te wyjazdy o charakterze sportowym. Sama idea jest wartościowa, bowiem rozwija pasje i sprawność dzieci, jednak duża dawka sportu w dużej grupie dzieci może być przyczyną kontuzji, wypadków oraz źródłem niebezpieczeństw. Dobra wiadomość jest jednak taka, że dzięki dobremu przygotowaniu do wyjazdu takich przykrych niespodzianek można spokojnie uniknąć.

Kilka zasad bezpieczeństwa na wakacjach

JUNIORAPierwsze, co może zrobić sam rodzic już na etapie poszukiwań odpowiedniego wyjazdu dla swojego dziecka, to wyszukanie i porównanie ofert wakacyjnych obozów sportowych dla swoich dzieci. Warto zapoznać się z informacjami dotyczącymi miejsca pobytu, miejsca noclegowego oraz opinii na jego temat, a także przyjrzeć się kadrze- jej ilości oraz posiadanych kwalifikacjach. Przed podjęciem ostatecznej decyzji dobrze jest poprosić o plan całego wyjazdu aby sprawdzić ilość i rodzaj przewidzianych atrakcji. Jeśli wakacje planowane są nad morzem, to należy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci nad wodą.

Co z dojazdem?

Równie istotną częścią wakacyjnych wyjazdów jest sam dojazd. Kierując się nad morze należy oszacować najkorzystniejszą formę dojazdu dla małych podróżników. Z niektórych części kraju dojazd do miejscowości nadmorskich może być prawdziwą, wielogodzinną wyprawą, dlatego też najlepiej jest wybrać nie tylko formę transportu, ale także zadbać o dzieci z chorobą lokomocyjną. Decydując się na długą podróż warto jest zorganizować formę rozrywki, która doskonale sprawdzi się w drodze.

A co nad morzem?

Organizując sportowy wypoczynek dla dzieci nad morzem należy zapewnić również bezpieczeństwo związane z obecnością blisko wody. Część odpoczynku i niektórych atrakcji organizuje się w bliskiej odległości wody, dlatego też w pierwszej kolejności należy uświadomić dzieci na temat niebezpieczeństw wynikających z nieumiejętnej zabawy w wodzie. Równie ważną kwestią jest zapewnienie pomocy ratownika wodnego, który będzie czuwał nad bezpieczeństwem dzieci w trakcie zabaw w morzu. Jeśli organizowany obóz sportowy nie posiada osoby pełniącej roli ratownika, należy szukać takich plaż, na których znajdziemy wykwalifikowanego ratownika.

Aby dzieci nie zginęły

Czuwając nad większą ilością dzieci, warto jest postawić na używanie charakterystycznego elementu, który wyróżni naszych podopiecznych w tłumie, na przykład na plaży. Mogą to być kolorowe czapki, odblaskowe kamizelki czy inne rzucające się w oczy elementy, dzięki czemu łatwo zlokalizujemy naszych podopiecznych.

Artykuł opracowano wspólnie z firmą oferującą profesjonalne Buty bokserskie – Madake.pl

spacer

Odpowiedz