statki aryfera

Ocean bliżej niż myślisz, czyli jak urządzić dom w marynistycznym stylu?

Wystrój domu w stylów marynistycznym to coś, co nigdy nie wyjdzie z mody. Możliwe jest wniesienie odprężającej atmosfery do każdego pomieszczenia w domu poprzez stworzenie nastroju związanego z widokiem na plażę, szumem fal i zapachem oceanu, w komplecie z tkaninami inspirowanymi stylem plażowym, akcesoriami związanymi z żeglarstwem i prostymi naturalnymi meblami wyjdzie coś naprawdę wyjątkowego.

Dzięki prostemu morskiemu wystrojowi możesz z łatwością stworzyć wrażenie, że ocean nigdy nie jest za daleko, z pomocą atrakcyjnych elementów dekoracyjnych, takich jak ozdoby rozgwiazdy, pled z wełny czesankowej czy klasycznie – umieszczone gdzieniegdzie muszle, będzie jeszcze łatwiej. Wszystko to powinno być otoczone przez naturalne tkaniny i rodzaj mebli, które dodadzą szyku przybrzeżnego do każdego pomieszczenia.

lazienkiabc.plSypialnie, kuchnie, łazienki i przestrzeń życiowa w tym stylu są łatwe do stworzenia dzięki zastosowaniu odpowiedniego klimatu i kilku kluczowych elementów w wystroju wnętrza domu.

Kluczowe cechy żeglarskiego wystroju wnętrz

Nie trzeba zaczynać od zera przy projektowaniu pokoju o tematyce morskiej. Wystarczy wprowadzić pewne charakterystyczne cechy, które uchwycą świeżość oceanu. Połącz je z odpowiednimi dekoracyjnymi elementami i baw się swoimi kreatywnymi pomysłami!

Pomysł na paski

Pasiasty niebieski i biały wzór może zapewnić odrobinę morskiego projektu domowego, właściwie w każdym pomieszczeniu. Wybierz tekstylia w paski do ozdobienia okien, dywanów, tapet lub akcesoriów meblowych. Inne kolory powinny być ograniczone, ale czerwony dywan lub element dekoracyjny będą wyglądać atrakcyjnie, gdy zostaną umieszczone obok morskich białych i niebieskich pasów.

Stworzenia morskie

Rozgwiazdy są idealnym elementem dekoracyjnym dodawanym do sypialni morskich lub łazienki, w której chcesz uzyskać odrobinę morza. Kilka rozgwiazd można spokojnie umieścić w pokoju, umieszczając je na półce lub wieszając na ścianie.

Mapy żeglarskie

Archiwalne mapy i mapy żeglarskie mogą być używane jako tradycyjne dzieła sztuki w pokoju o tematyce morskiej. Można je znaleźć w sklepach z używaną odzieżą i można je oprawić w taki sposób, aby zapewnić pokój o klasycznym wyglądzie.

Gwiazdy żeglarskie

Gwiazda żeglarska jest symbolem przywództwa i ochrony na morzu. Istnieje wiele sposobów na włączenie gwiazd żeglarskich do pokoju, gdy są one wykorzystywane jako elementy dekoracyjne. Mogą być stosowane jako transfery lub pojedynczo montowane na ścianie.

Ale pamiętaj: żaden z aspektów dekoracyjnych nie powinien być przesadzony w dekoracjach morskich, a kluczowe elementy projektu nie powinny być zbytnio łączone. Gwiazdy żeglarskie, pasy, rozgwiazdy, statki i kotwice – wszystkie umieszczone w jednym pomieszczeniu nie nadawałyby tego samego stylowego wyglądu, jak pomieszczenie zaprojektowane wokół jednego elementu.

Na przykład przy tworzeniu projektu morskiej sypialni powinien mieć ten sam podstawowy element dekoracyjny we wzorach drukowanej bielizny pościelowej i innych tekstyliach dodawanych do sypialni.

spacer

Jeden komentarz do wpisu “Ocean bliżej niż myślisz, czyli jak urządzić dom w marynistycznym stylu?

Odpowiedz