baltic-sea-312059_960_720

Od biura po rodzaj oferty- czyli jak rozkręcić wypożyczalnię łodzi?

Obecnie jednym z najpopularniejszych i najbardziej dochodowych biznesów na północy Polski jest wypożyczalnia łodzi. Najbardziej potencjalnymi klientami wynajmu łodzi są urlopowicze i poszukiwacze przygód. Powodem, dla którego większość tych klientów woli wynająć łódź zamiast jej kupować, jest to, że kupowanie łodzi może być bardzo drogie.

Tak więc, jeśli lubisz kolekcjonować łodzie i chcesz zarabiać dużo pieniędzy, uruchomienie wypożyczalni łodzi to najlepsza opcja dla ciebie. Jednak przed rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej należy wziąć pod uwagę pewne kwestie, takie jak np. bezpieczeństwo klientów i transakcje biznesowe. Przed rozpoczęciem interesu, jakim jest wypożyczalnia łodzi przeczytaj koniecznie następujące wskazówki, które znajdziesz w tym artykule.

Research – jak w każdym biznesie

pobrane (37)Przed rozpoczęciem nowej działalności bardzo ważne jest posiadanie wystarczającej wiedzy na temat tego, jak sobie z tym poradzić. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zbadać lokalne przepisy, aby spełnić wymagania dotyczące wynajmu. W niektórych miejscach wymagane będzie zdobycie licencji i specjalnych pozwoleń. Niektóre pozwalają również na dzierżawę klientom na własne ryzyko. W związku z tym musisz wiedzieć, jakie są wymagania aktualnie obowiązujące w Polsce tudzież w innym kraju, gdzie zamierzasz rozwinąć ten biznes, aby postępować zgodnie z ich procesem, gdy szykujesz się do tego aby rozpocząć działalność. Oprócz tego musisz zbadać niektóre zasoby, które pomogą Ci odpowiedzieć na pytania dotyczące Twojej firmy, takie jak „Gdzie mogę uzyskać kapitał?” Lub „Czy muszę współpracować z innymi firmami żeglugowymi?” Istnieją różne źródła które mogą Ci pomóc w twojej decyzji – na przykład nie musisz od razu zakładać fizycznego biura własnego, z którego będziesz rozkręcać biznes, ale biuro serwisowane będzie wszystkim, czego będziesz potrzebował na początek, zanim Twój biznes rozrośnie się tak iż będziesz mógł zainwestować we własne nadmorskie biuro połączone z wypożyczalnią łodzi właśnie.

Pomocnych wskazówek na ten temat możesz szukać w miejscach takich jak:

  • Banki
  • Artykuły w czasopismach i media
  • Firmy ubezpieczeniowe i pośrednicy w handlu nieruchomościami

Wybór łodzi

Następną rzeczą, którą musisz zrobić, jest wybór rodzaju łodzi. Odpowiedni wybór łodzi pomoże Ci zdobyć więcej klientów. Dlatego weź pod uwagę, gdzie będzie zlokalizowana Twoja firma. Na przykład, jeśli planujesz założyć firmę w pobliżu ujścia rzeki, zamiast dużych jachtów powinieneś postawić na łodzie wiosłowe i kajaki. Jeśli planujesz zbudować firmę działającą na pełnym morzu, powinieneś mieć różne łodzie. Jeśli już wiesz, gdzie zlokalizujesz swoje wypożyczalnie łodzi, jest to odpowiedni moment, aby zdecydować, jakie rodzaje łodzi zaoferujesz do wynajęcia.
Zdecyduj, jakie usługi zaoferujesz – to jest nie mniej ważne. Oprócz tego musisz wyceniać swoje pakiety na podstawie poziomu i rodzajów oferowanych usług. Zastanów się, czy dzierżawić łodzie według dnia, tygodnia bądź innych wyznaczników. Jeśli jednak post

spacer

Odpowiedz