cuba-3177428_960_720

Od morza po Częstochowę – co robić, a czego nie decydując się na wynajem samochodów egzotycznych?

Być może zawsze marzyłeś o prowadzeniu wokół miasta w Ferrari 360 Modena Spider, a może chcesz wyróżniającego się samochodu na specjalne okazje, takie jak miesiąc miodowy lub wymarzone wakacje. Niezależnie od powodu, jeśli chodzi o wynajem luksusowych lub egzotycznych samochodów, chcesz mieć pewność, że wydajesz pieniądze mądrze i współpracujesz z legalną firmą.

Uważaj na zasady tej współpracy!

Renomowana firma wynajmu samochodów luksusowych taka jak transportico.pl będzie miała podobne zasady do wszystkich innych wypożyczalni samochodów. Prawdopodobnie będziesz musiał mieć określony wiek – dla niektórych firm, może to być 25 lat, a dla innych 18 – mieć ubezpieczenie, ważną licencję kierowcy i będziesz musiał podpisać umowę najmu. Niektóre firmy wynajmujące egzotyczne samochody również proszą o znaczny depozyt.

Nie wynajmuj samochodu, którego nie możesz prowadzić

Tylko dlatego, że uwielbiasz kierować potężnym samochodem z osiągami sportowego samochodu, nie oznacza to, że powinieneś jeździć tym samochodem. Oprócz nieznajomości funkcji bezpieczeństwa i mocy samochodu, możesz być na wakacjach i w okolicy, w której nie znasz dróg, ruchu drogowego i zwyczajów jazdy osób wokół ciebie.

Upewnij się, że firma jest renomowana!

Każdy może wrzucić kilka zdjęć luksusowych samochodów na stronę internetową i powiedzieć, że wynajmuje egzotyczne samochody. Istnieją jednak pewne czerwone flagi, na które należy uważać.

-Luźne zasady dotyczące wynajmu samochodu – może to oznaczać, że desperacko szukają pieniędzy.
-Ceny, które nie pasują do innych wypożyczalni samochodów luksusowych – jeśli są bardzo niskie, uważaj.
-Większość modeli jest ciągle niedostępnych – mogą nawet nie mieć tych samochodów, ale po prostu pokazują zdjęcia, aby wyglądać lepiej.

Mogą one sygnalizować problemy z firmą. Będziesz także chciał sprawdzić ocenę firmy i wszelkie opinie na stronach takich jak wyżej wymieniona.

Nie tankuj samochodu tanim paliwem

Upewnij się, że rozumiesz, jakiego rodzaju paliwo zaleca producent samochodu i używaj tylko tego gatunku paliwa. Chociaż może być kuszące, aby umieścić coś tańszego w silniku, ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jest spowodowanie uszkodzenia samochodu, szczególnie luksusowego modelu, którego nie posiadasz, ale za który jesteś odpowiedzialny.

Wyróżnienie okazji, takiej jak ślub, obchody 50-lecia lub ukończenie szkoły przez wynajęcie luksusowego samochodu jest dobrym pomysłem i warte tej inwestycji. Będziesz wspominał o wyjątkowej okazji i zawsze będziesz pamiętał przejażdżkę tym luksusowym pojazdem, aby dostać się do i z tego konkretnego miejsca. Ponadto stawki, jeśli planujesz pozostać w mieście, mogą być niższe niż w przypadku, gdy zamierzasz przejechać wiele kilometrów tym wynajętym pojazdem.

Jednak nie wybierz Rolls Royce’a tylko dla przyjemności z jazdy. Są świetne na wyjątkowe wydarzenie, ale jeśli chcesz czegoś ekscytującego, wybierz egzotyczny samochód.

Nie zapomnij zarezerwować z wyprzedzeniem

Jeśli wiesz, że chcesz wynająć określony pojazd w określonym dniu, zrób to z wyprzedzeniem. Nie tylko otrzymasz najlepsze stawki za wcześniejszą rezerwację, ale również zmniejszysz ryzyko, że samochód, który chcesz, zostanie zarezerwowany przez inną osobę i będzie niedostępny.

spacer

Jeden komentarz do wpisu “Od morza po Częstochowę – co robić, a czego nie decydując się na wynajem samochodów egzotycznych?

  1. Panocek

    Jeśli nie wiecie, jak znaleźć tanie oc, dobrym pomysłem i naprawdę sprawdzonym jest korzystanie z porównywarek ubezpieczeniowych. Na panocek.pl można znaleźć porównanie wszystkich dobrych ofert od firm ubezpieczeniowych. Wystarczy wpisać dane swoje i auta, a szybko znajdą się oferty idealnie dopasowane do konkretnych potrzeb. Dla mnie okazało się to rozwiązaniem idealnym.

Odpowiedz