Ausdockenescape_W716

Od projektu do montażu – czy budowa statków jest opłacalna?

Budowa statków czy jachtów morskich to dobry pomysł na biznes dla kogoś, kto ma w tym doświadczenie i umiejętności. Polskie stocznie pod tym względem radzą sobie bardzo dobrze, a jednostki pływające budowane w naszych rodzimych stoczniach można spotkać pod każdą szerokością geograficzną. Nie ma się co dziwić – polskie jednostki wyróżniają się nie tylko efektownym designem, ale również wysoką jakością wykonania, wytrzymałością oraz bezpieczeństwem.

Stocznie można spotkać nie tylko na wybrzeżu, ale również w wielu miejscach na Mazurach, czyli w krainie tysiąca jezior. Te stocznie są jednak sporo mniejsze, wykonują przede wszystkim jachty kabinowe żaglowe i motorowe, na które jest zbyt na całym świecie. Co ciekawe, łodzie z polskich stoczni są o wiele bardziej doceniane za granicą, a nie w naszym kraju. Związane jest to przede wszystkim z tym, że zagraniczni inwestorzy cenią jakość i wysokie standardy wykonania i doskonale zdają sobie sprawę, że za produkt z najwyższej półki trzeba odpowiednio zapłacić.

Wysoka jakość od projektu do wykonania

Aby budowa statków była opłacalna i dochodowa, warto stawiać więc przede wszystkim na wysoką jakość na każdym etapie realizowania inwestycji. Na początku konieczne są dobre, profesjonalne projekty, przygotowywane przez prawdziwych fachowców. Dzięki dobremu projektowi dalsze prace konstrukcyjne przebiegają sprawnie i szybko, gdyż wszystko w takim projekcie zostało już ujęte i zaplanowane. Równie ważne jest samo wykonanie. W tej materii warto się skupić przede wszystkim na wysokiej jakości materiałach, które są trwałe, bezpieczne, wytrzymałe oraz spełniają wszystkie standardy potwierdzone odpowiednimi certyfikatami i atestami. Daje to bowiem przełożenie na żywotność i bezpieczeństwo jednostki pływającej. Budowa statków jest to jednak biznes, w który na samym początku trzeba włożyć sporo pieniędzy. Nie jest to więc branża dla każdego – inwestycje na starcie działalności mogą być bowiem wielomilionowe, a i tak nie ma pewności, czy sam biznes na pewno wypali i czy uda nam się przebić na konkurencyjnym rynku, na którym jest już wiele sprawdzonych wykonawców. Każdy duży biznes powinien więc być poprzedzony profesjonalnie przygotowanym biznesplanem oraz kosztorysem, który pozwoli ocenić, jak wiele środków trzeba wyłożyć, by w ogóle mieć szansę na wejście na rynek.

Jachty i żaglowce w mniejszym rozmiarze

Dobrym pomysłem może więc być budowa statków na mniejszą skalę, czyli różnego rodzaju modeli, które cieszą się dużym powodzeniem wśród miłośników żeglarstwa i nie tylko. Efektowne modele żaglowców czy stylizowane na stare mapy mogą być świetnym elementem wystroju wnętrza i z pewnością będą miały swoich nabywców. Wysokiej jakości przedmioty dekoracyjne cieszą się bowiem uznaniem wśród klientów, którzy mają dość tandetnych dekoracji prosto z Chin. Ciekawe, wysokiej jakości elementy dekoracyjne nie tylko do wnętrz mieszkalnych, ale również firmowych można znaleźć na Picarta.pl, gdzie każdy miłośnik żeglarstwa i nie tylko znajdzie coś idealnego dla siebie.

spacer

Odpowiedz