tesla-saver-eco-oszczedzanie-energii-elektrycznej (4)

Odkryj 4 skuteczne metody oszczędzania energii elektrycznej

 

Spójrz na swój dom lub biuro: Wszystkie urządzenia na prąd mogą być bardziej energooszczędne. Izolowanie domu czy zmiana codziennych nawyków to także skuteczne sposoby na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. Dlatego oszczędność energii ma podwójny cel:

1. powstrzymuje globalne ocieplenie
2. oszczędza dużo pieniędzy

Przeczytaj więcej na temat tego, jak oszczędzać energię elektryczną i obniżyć rachunki za prąd

Wpuść do swojego domu naturalne światło. To pierwsza odpowiedź na pytanie, w jaki sposób oszczędzać energię elektryczną. Rozsuń zasłony i pozwól słońcu roświetlić twój dom! Używając naturalnego światła tak długo, jak to możliwe, znacząco zredukujesz zużycie energii w ciągu dnia. To samo dotyczy spędzania czasu w biurze. Naturalne oświetlenie ma pozytywny wpływ na każdego człowieka, a przy tym oszczędzamy prąd i pieniądze.

Zastosuj więc następujące triki:

1. Spróbuj tak zorganizować swoją przestrzeń do pracy, by naturalne światło padało na twoje biurko. Nie będziesz musiał używać sztucznego oświetlenia przez cały dzień. W nocy, rzecz jasna, będziesz potrzebować dodatkowego oświetlenia, ale możesz w tym celu użyć lampy stołowej z energooszczędną żarówką.

2. Kup do swojego domu jasne zasłony. Dzięki nim uzyskasz więcej naturalnego światła, chroniąc jednocześnie swoją prywatność.

Rolety i izolacja termiczna. Rolety idealnie nadają się do utrzymywania ciepła w okresie zimowym oraz przyjemnej temperatury w pomieszczeniach w okresie letnim. Spuszczając rolety w zimie zatrzymasz ciepło w pomieszczeniach mieszkalnych zmniejszając w ten sposób zużycie energii wykorzystywanej przez urządzenia elektryczne służące do ogrzewania domu. Z kolei w lecie, spuszczone rolety zapobiegną wpadaniu promieni słonecznych do pokojów i nie będzie potrzeby włączania klimatyzatora.

Jest to bardzo przydatna wskazówka, a zarazem odpowiedź na pytanie, jak oszczędzać energię elektryczną w domu lub w biurze.

Doskonałym rozwiązaniem w celu osiągnięcia większych oszczędności okazuje się być ocieplenie domu. Konieczne jest jednak idealne izolowanie ścian domu lub biura w celu zminimalizowania utraty ciepła, minimalnego zużycia energii elektrycznej oraz otrzymywania niższych rachunków za prąd. Izolację termiczną można uzyskać poprzez montowanie w ścianach przegród, które chronią przed zimnem/ciepłem, powietrzem i wilgocią (tzw. ściany warstwowe) oraz montaż stolarki oszkleniowej PCV. Samoprzylepne gumowe uszczelki mogą posłużyć do zminimalizowania utraty ciepła, ale także hałasu dochodzącego z zewnątrz.

Oto kolejne dwie ponadczasowe i skuteczne wskazówki związane z oszczędzaniem energii elektrycznej

Używaj energii odnawialnej. Jeżeli mieszkasz na obszarze, gdzie przez większą część roku świeci słońce, rozważ użycie energii odnawialnej poprzez montaż paneli słonecznych. Przejście na ten system może być początkowo dość kosztowne, jednak z czasem pozwoli ci zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Panele słoneczne wpływają ponadto na produkcję energii elektrycznej, która w przyszłości może być dla nas dostępna przez dłuższy okres czasu. Pomagają też w utrzymaniu czystszego środowiska.

Jak oszczędzać energię za pomocą urządzeń przeznaczonych do tego celu? Jeżeli dodatkowo chcesz zoptymalizować zmniejszenie zużycia energii, kup urządzenie oszczędzające energię, które posiada wysoką jakość oraz skuteczność. Takie urządzenie oszczędza prąd nawet wtedy, gdy wszystkie sprzęty w twoim domu są podłączone do prądu w tym samym czasie. Urządzenia te nie wymagają żadnej instalacji i są wyjątkowo łatwe w użyciu, a jednocześnie oszczędzają energię elektryczną wykorzystywaną przez inne sprzęty elektryczne wydłużając w ten sposób ich żywotność.

spacer

Odpowiedz