patelnia nieprzywierająca

Odkryj smaki świeżego połowu, wybierając odpowiednią rybę do smażenia.

Jak zapewne wiesz, nigdy nie ma złego czasu na wszelkiego rodzaju dania rybne, a zwłaszcza paluszki rybne! Chociaż zawsze fajnie jest udać się do miejscowego lokalu na świeży narybek, dlaczego nie spróbować rozerwać się i zrobić to samemu w domu? Ale zanim przejdziesz do sekcji z owocami morza, sprawdźmy, jakie ryby najlepiej nadają się do smażenia (i które można przygotować na inne smaczne sposoby).

Najlepsze ryby smażenia – czytaj dalej


Dorsz jest często używany w restauracjach do smażenia ryb i
paluszków, ponieważ doskonale nadaje się do panierowania i wysokich temperatur używanych do smażenia. Przekonaj się sam dzięki temu pysznemu smażonemu dorszowi. Kupując dorsza, poszukaj filetów o długości mniejszej niż przeciętna i takich, które mieszczą się na patelni lub frytkownicy bez dotykania boków i nakładania się. Będziesz chciał utrzymać temperaturę oleju na odpowiednim poziomie, a jeśli temperatura spadnie poniżej tego, panierka zacznie pochłaniać olej, a nie będzie chrupiąca. W osiągnięciu idealnej temperatury na pewno doskonale pomoże Ci patelnia nieprzywierająca.

Tilapia lub sum


Jeśli dorsz nie jest w Twoim stylu, wypróbuj tilapię hodowlaną lub suma. Obie te gotowe do smażenia ryby są łatwo dostępne na większości rynków i bardzo przystępne. Tilapia to uniwersalna ryba o łagodnym smaku, która pozwala bawić się różnymi przyprawami. Sum ma mocniejszy smak, który dobrze komponuje się z panierką z mąki kukurydzianej. Warto spróbować nawet pierwszego lepszego przepisu na suma z mąki kukurydzianej!

Opcje lokalne


Nie zapomnij także o zbadaniu lokalnych opcji ryb. Na przykład w niektórych sklepach spożywczych można znaleźć okonia, pstrąga, karpia – wszystko idealne do smażenia. Przy zakupie sprawdź, czy filety są bez kości – smażenie jest szybkim procesem i nie pozwala na rozbicie kości.

Jak smażyć?

Może to być smażenie na głębokim tłuszczu lub klasyczne smażenie na pateln. Każda z tych metod działa dobrze, ale może się okazać, że korzystanie z frytkownicy jest łatwiejsze w przypadku małych kawałków, chyba że frytownica ma dużą powierzchnię. Jeśli nie masz kontroli temperatury lub smażysz na patelni, użyj termometru kuchennego, aby upewnić się, że temperatura utrzymuje się na zadowalającym poziomi. Boisz się usmażyć? Mamy kilka wskazówek.

Kilka słów o patelni: najlepszym wyborem jest użycie żeliwa do smażenia ryb, które wymagają dużej temperatury. Trudno utrzymać wystarczająco wysoką temperaturę innych materiałów bez ryzyka odbarwienia metalu lub nawet spowodowania wypaczenia. Dobrze wykonana żeliwna patelnia wystarczy na całe życie.

Istnieje wiele świetnych opcji smażenia, ale unikaj kilku podejrzanych opcji. Ryby o stekopodobnej teksturze, takie jak tuńczyk, miecznik, łosoś i rekin, najlepiej przyrządzać przez grillowanie. Łosoś oczywiście również dobrze się piecze. Ze względu na gęstość i grubość tych rodzajów ryb, panierowane i smażone na głębokości zwykle nie pieką się zbyt dobrze w środku. Dodatkowo wysoka temperatura może sprawić, że wyschną – nie pozwól na to.

spacer

Odpowiedz