statki rozne

Odprowadzanie nieczystości na statku – to powinieneś wiedzieć!

Jedną różnicą pomiędzy łodzią z której korzystają tylko mężczyźni, a łodzią przeznaczoną dla grupy mieszanej lub całej rodziny jest toaleta lub łazienka. Odpowiednie jej dostosowanie sprawia, że możesz przestać martwić się nieuchronnym załatwianiem potrzeb fizjologicznych własnych czy swoich gości, i możesz po prostu odpocząć. Jeśli chcesz kupić łódź z odpowiednim systemem toalety i odprowadzania nieczystości, oto kilka rzeczy do rozważenia.

Wystarczy wymienić kilka zdań z osobami zajmującymi się morskimi systemami sanitarnymi, aby przekonać się, iż naprawianie lub odblokowywanie czyjejś toalety na statku jest naprawdę paskudnym zajęciem, nawet dla takich speców jak – ale co ciekawe na takie usługi jest zawsze popyt, a grupa oddanych profesjonalistów potrafi dzięki temu uratować wiele wakacji, ponownie uruchamiając WC.

Istnieją trzy podstawowe rodzaje morskich toalet: samodzielne konstrukcje, które zwykle kosztują mniej niż parę stówek, systemy hydrauliczne ze zbiornikami przechowującymi, które kosztują kilka razy więcej i skomplikowane systemy, które mogą zarządzać ściekami, dzięki czemu można bezpiecznie pompować je bezpośrednio za burtę. Są one jeszcze droższe, zazwyczaj mają podłączoną do siebie zarówno moc, jak i świeżą wodę, i jeśli nie jesteś naprawdę w temacie, zazwyczaj wymagają naprawy przez wykwalifikowanego specjalistę i konserwacji. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, warto skonsultować się z producentami takich rozwiązań sanitarnych.

Prosta toaleta z instalacją zbiornika może wymagać wymiany węża po kilku latach.

studnia kanalizacyjnaNajczęściej instalowane są zbiorniki pierwszego typu, przy czym bardziej zaawansowane wersje są zwykle zarezerwowane dla większych statków znajdujących się na pokładzie. Problem z trzymaniem zbiorników polega na tym, że typowy plastikowy zbiornik i węże hydrauliczne mogą po kilku latach nabrać nieprzyjemnego zapachu, który przenika łódź, nawet gdy zbiornik jest pusty. Istnieje wiele dezodorantów, które można umieścić bezpośrednio w toalecie i pompować przez system, ale na łodziach powyżej 10 lat może być lepszym rozwiązaniem to by wymienić zbiornik i / lub kanalizację, aniżeli próbować zamaskować zapach. Nie jest to trudne i większość żeglarzy może wykorzystać stary system do zastąpienia za niewielką cenę. Każdy, kto kupuje używaną łódź w dowolnym wieku, powinien wziąć pod uwagę jeden z tych nieuniknionych problemów z utrzymaniem. Zbiorniki są dostępne w prawie każdym rozmiarze lub konfiguracji i jeśli to konieczne można je zamówić. Jedną z sugestii jest tutaj zastosowanie węży o wyższej jakości w ramach wymiany, takich, które nie absorbują zapachu – i nie zapomnij wymienić węża z wentylowaną pętlą i upewnić się, że ekran wentylacyjny jest również czysty. Systemy zbiorników trzymających wodę zwykle używają surowej wody z tej, po której pływasz. WC w łodziach słonowodnych mogą mieć silniejszy zapach niż te w łodziach słodkowodnych, z racji zwierząt i wodorostów, które przechodzą przez system.

Aby uzyskać więcej informacji na temat wszystkich tych problemów, zapoznaj się z https://ofma.krakow.pl/.

spacer

Odpowiedz