galen-crout-4xUxkAyQ2jY-unsplash

Oryginalny zapach samochodowy – lepiej kupić czy zrobić samemu?

Jeśli chcesz, aby we wnętrzu auta unosił się ładny i przyjemny dla nosa zapach, trzeba dbać przede wszystkim o czystość i porządek. Wiele nieprzyjemnych zapachów bierze się bowiem z bałaganu, nadmiaru sieci i kurzu, który osadza się na różnych elementach we wnętrzu samochodu. Warto też postawić na sprawdzone akcesoria zapachowe, które podkreślają czystość i świeżość, a jednocześnie sprawiają, że auto zapewnia idealne warunki nawet do długiego podróżowania.

W ofercie producentów akcesoriów zapachowych do samochodów można dziś znaleźć naprawdę sporo. Substancje zapachowe dostępne są w wielu wersjach, z zawieszkami, w buteleczkach z perfumami, w puszkach zapachowych, w postaci atomizerów i sprayów, które można szybko i sprawnie rozpylić we wnętrzu auta. Niektóre osoby idą o krok dalej i decydują się na samodzielne wykonanie zapachu. Nie jest to skomplikowane – czasem wystarczy kartonik czy kawałek drewienka, który nasączymy ulubionymi perfumami i zawiesimy na lusterku. Dobrym pomysłem może być również wykonanie niewielkiego, ażurowego woreczka, w którym umieścimy płatki kwiatów czy wybrane substancje zapachowe. Takie ręcznie robione zapachy mogą być dobrym rozwiązaniem, jednak z pewnością nie przewyższają tych gotowych – te drugie są zdecydowanie bardziej trwałe i unoszą się w samochodzie o wiele dłużej niż ręcznie robione zapachy.

Dlaczego warto stosować zapachy w aucie?

Wnętrze samochodu nie zawsze ładnie pachnie i nie zawsze mamy na to wpływ. Czasem auto, nawet jeśli jest regularnie sprzątane, może wydzielać kiepskie zapachy – ze starej tapicerki nasiąkniętej dymem tytoniowym, z niesprawnej klimatyzacji. Sporo problemów miewają również właściciele zwierząt, które często podróżują samochodami. Pozbycie się nieprzyjemnych zapachów czasem jest niemożliwe nawet, jeśli regularnie czyścimy, odkurzamy czy wietrzymy wnętrze auta. Zapachy w sprayu czy zawieszkach niwelują wszystkie nieprzyjemne dla naszego nosa aromaty, sprawiają, że we wnętrzu auta robi się świeżo, a atmosfera staje się o wiele bardziej przyjemna do jazdy. Pamiętajmy jednak, by zapachami nie zastępować sprzątania – powinny być one uzupełnieniem regularnej i systematycznej pielęgnacji, odkurzania i usuwania wszystkich zabrudzeń.

Jak wybierać zapachy samochodowe?

Zapachy samochodowe, zarówno te ręcznie robione, jak i dostępne w formie gotowych produktów, zawsze powinny być dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb. A upodobania zapachowe każdy z nas ma różne. Nawet najpiękniejsze perfumy jednym osobom mogą się podobać, a u innych wywoływać mieszane uczucia lub nawet niechęć. Dlatego zawsze warto wybierać zapachy osobiście, a nie kierować się tym, co polecają inni użytkownicy. Być może innym wybrane perfumy ładnie pachną, a dla nas będą miały zapach dosyć męczący. W poszukiwaniu dobrych zapachów do samochodu warto zwrócić uwagę na markę fresso. Jest to firma, w której ofercie znajdziemy szeroki wybór produktów zapachowych, które tworzone są z wysokiej jakości substancji zapachowych, wyciągów czy olejków eterycznych. Po umieszczeniu w aucie zawieszki czy perfumy stopniowo uwalniają zapach, tworząc przepiękny, pełen aromatów bukiet, zachwycający zarówno kierowcę, jak i każdego pasażera, który wsiada do auta.

spacer

Odpowiedz