spray-316524_1280

Osad na kabinie prysznicowej – jak się go pozbyć skutecznie?

Zamontowane kabiny prysznicowe wyglądają świetnie: szkło błyszczy i możesz być dumny ze swojego nowego prysznica. Z biegiem czasu osady mineralne, kamień i osad z mydła mogą sprawić, że każda kabina prysznicowa będzie wyglądał na matowy, a jeśli nie rozwiążesz tego problemu, te osady mogą zrujnować doskonale dobrej jakości produkt. Robią to poprzez trawienie szkła i nawet jeśli szkło zostanie wyczyszczone, kabina prysznicowa będzie wyglądała na zniszczony.

Wyzwanie polega na tym, aby zrobić tak, aby kabina prysznicowa lśniła każdego dnia. Jeśli do tej pory to zignorowałeś – być może będziesz musiał najpierw dobrze wyczyścić, ale wyciągnęłaś lekcję. Kabiny prysznicowe wymagają regularnej pielęgnacji i nie musi to być tak trudne, jak się wydaje.

Utrzymywanie kabin prysznicowych w lśniącej czystości

Zabrudzoną kabinę prysznicową można wyczyścić na kilka sposobów. Niektóre wymagają używania produktów, które kupujesz w supermarkecie, takich jak środek do czyszczenia kabiny prysznicowej, ale są też metody realizowane z pomocą przedmiotów, które możesz już mieć pod ręką. Oto kilka rzeczy, które znajdziesz w domu, które mogą usunąć uporczywe osady mineralne i osady z mydła na powierzchni kabin prysznicowych.

Czy masz w pralni płyn do płukania tkanin? Użyj jednej filiżanki płynu do zmiękczania tkanin na litr ciepłej wody. Wytrzyj miksturę na ekranach prysznicowych, a następnie spłucz. Prawdopodobnie masz w kuchni biały ocet. Ocet to genialny sposób na czyszczenie kabin prysznicowych i usuwanie kamienia. Wlej ocet o pełnej mocy do butelki ze spryskiwaczem i spryskaj powierzchnię kabiny prysznicowej. Za pomocą nierysującej ściereczki przetrzyj całość, a następnie spłucz ciepłą wodą.

Większość gospodarstw domowych ma w kuchni sodę oczyszczoną. Soda oczyszczona nie tylko wyczyści ekrany prysznicowe, to świetny naturalny dezodorant. Najpierw zwilż kabinę prysznicową. Umieść sodę oczyszczoną na ściereczce i wytrzyj szkło. Soda tworzy pastę i świetnie usuwa osady mineralne, kamień i osad z mydła. Opłucz, kiedy skończysz i podziwiaj swoją pracę.

Olejek cytrynowy lub olejek pomarańczowy mogą usunąć pozostałości mydła z ekranów prysznicowych i płytek. Nie rób tego zbyt często, ponieważ może to uszkodzić powierzchnię. Powinno wystarczyć raz na dwa tygodnie. Innym świetnym sposobem na usunięcie osadu z mydła jest użycie środka do czyszczenia eukaliptusa. Olejek eukaliptusowy zawiera składniki, które usuwają osady z mydła i utrzymują świeży zapach pod prysznicem.

Utrzymywanie kabin prysznicowych w lśniącej czystości

Nie powtarzaj wzoru pozwalającego na gromadzenie się osadów mineralnych i piany mydlanej na kabinach prysznicowych. Utrzymuj je codziennie, a nie będziesz musiał wykonywać cięższych prac związanych z usuwaniem osadów mineralnych i mydła. Utrzymanie ich w czystości sprawi również, że kabiny prysznicowe będą trwać dłużej.

Dobrym sposobem na utrzymanie kabin prysznicowych w czystości jest wyeliminowanie mydła w kostce z prysznica. Większość mydeł w kostce zawiera talk, który jest głównym sprawcą odkładania się piany mydlanej i osadów mineralnych. Zastąp mydło w płynie lub mydło w kostce, które nie zawiera talku, a problem zostanie częściowo rozwiązany.

spacer

Odpowiedz