beach-erosion-1826086_960_720

Osuszanie murów a dom na wybrzeżu – dodatkowa radość i obowiązki

Posiadanie domu na wybrzeżu jest nie tylko bardzo pożądane, ale jest to także coś, w co wielu ludzi inwestuje. Często chodzi początkowo o wakacje i wyjazdy, a później dom „na emeryturę”. Ale uwaga – nieruchomość na wybrzeżu jest narażona na działanie powietrza morskiego, a sezon zimowy w Polsce przynosi długie okresy opadów, podczas gdy lato przynosi dość silne wiatry, a wszystko to niesie efekt erozji, wilgoci i innych czynników które mogą uszkodzić strukturę domu.

Te domy są na ogół dość oddalone od miejsca, w którym mają siedzibę właściciele, a ponieważ nie ma ich tam cały czas, wymagają dodatkowej uwagi. Poza bezpieczeństwem i pilnowaniem nieruchomości, nadmorskie domy wymagają dodatkowej konserwacji, jak na przykład cykliczne osuszanie murów.

Twoja nieruchomość jest twoim najcenniejszym zasobem, a utrzymanie jej w dobrym stanie jest niezbędne. Nieruchomość przybrzeżna też nie jest tania, a poza utrzymaniem nieruchomości na własny użytek, ważne jest, aby była w doskonałym stanie, jeśli chcesz ją sprzedać w przyszłości. Kupujący szybko dostrzegą problemy z wodą, wilgocią i rdzą, a także obniżą cenę wywoławczą.

1. Metal i rdza

Powietrze morskie sprzyja rdzy i najlepiej stosować metale ze stali nierdzewnej lub powlekane celem ich ochrony. Niezależnie od materiału, metale należy regularnie myć, aby usunąć pozostałości, które mogą powodować rdzę. Nieodporne metale powinny być pomalowane w celu ochrony i należy regularnie sprawdzać, czy wymaga poprawek lub przemalowań. Każda znaleziona rdza powinna zostać oczyszczona i nałożona na metal jako nowa warstwa ochronna.

2. Okna

Życie na wybrzeżu oznacza, że będziesz chciał użyć jak największej ilości szkła w dużych oknach i drzwiach, abyś mógł zmaksymalizować doznania i cieszyć się widokami. Ze względu na stałe powietrze morskie szkło i okna na wybrzeżu dość szybko stają się brudne, parne lub mgliste, dlatego muszą być regularnie czyszczone, aby były czyste i przejrzyste.

3. Drewno

Podczas gdy drewno jest często preferowane w przybrzeżnych domach, jest bardziej wrażliwe na naturalne elementy, takie jak erozja wodna i solna. Drewniane drzwi, okna i inne wykończenia powinny być sprawdzane i regularnie poddawane obróbce, aby zapobiec zepsuciu i gniciu drewna.

4. Hydroizolacja

Biorąc pod uwagę, że większość obszarów przybrzeżnych jest deszczowa, oprócz ogólnie wyższych poziomów wilgoci, należy dbać o domy pod względem uszkodzeń wody, wilgoci i hydroizolacji. Zawsze zaleca się wczesne złapanie problemu i naprawę, ponieważ uszkodzenie wody może być bardzo kosztowne, jeśli zostanie zaniedbane.

5. Pleśń

Nieruchomość przybrzeżna jest bardziej podatna na pleśń, a pokoje mogą stać się bardzo wilgotne, jeśli pozostaną zamknięte przez dłuższy czas. Oznacza to, że pleśń może rozwijać się na meblach i meblach miękkich, ale także na innych powierzchniach, w tym ścianach i szafkach. Oprócz przewietrzenia domu nadbrzeżnego, upewnij się, że jest regularnie czyszczony, a wszystkie powierzchnie ścierane specjalnym środkiem czyszczącym, aby nie dopuścić do rozwoju pleśni.

spacer

Odpowiedz