architecture-bay-boats-752882 (1)

Oświetlenie jachtowe – które lampy sygnalizacyjne są obowiązkowe?

Posiadanie własnego jachtu to doskonałe rozwiązanie dla osób, które sporo żeglują i chcą cieszyć się urokami żeglarstwa z poziomu własnej łodzi. Warto jednak pamiętać o tym, aby zadbać o to, by jacht był nie tylko wygodny, miał spore osiągi i prędkości, ale również by był bezpieczny. W tym celu konieczne jest posiadanie właściwego oświetlenia.

Rodzaj i liczba lamp, jakie są potrzebne na jachcie w dużym stopniu są uzależnione od tego, czy jest to jednostka przeznaczona do poruszania się po wodach śródlądowych, czy raczej na wody morskie. Warto pamiętać, że ważna jest nie tylko liczba świateł, ale również ich odpowiedni rodzaj i moc. Chodzi o to, by jednostka była widoczna z daleka. Nie każde lampy sprawdzą się więc w równym stopniu ,a podczas zakupu warto zwracać uwagę przede wszystkim na ich parametry techniczne oraz klasę wodoszczelności. W ofercie bass polska oraz innych dobrych sklepów z oświetleniem i narzędziami można znaleźć sporo źródeł światła, które sprawdzą się nie tylko na lądzie, ale również na łódkach.

Przede wszystkim długotrwałe i szczelne

Gdy wybieramy oświetlenie na jednostkę pływającą, warto zwracać uwagę by lampy czy oprawy miały podwyższone parametry, jeśli chodzi o wodoszczelność. Tylko wtedy bowiem można będzie mieć pewność, że lampa będzie sprawnie działała także w sytuacji, gdy nieustannie będzie narażona na działanie wilgoci i wody deszczowej. Trzeba również zwracać uwagę na inne parametry techniczne, w szczególności trwałość, odporność na uszkodzenia oraz łatwość naprawy. Pamiętajmy, że na jachcie mamy ograniczone możliwości, jeśli chodzi o wymianę oświetlenia, dlatego warto od razu już przy pierwszym montażu oświetlenia postawić na sprawdzone, wytrzymałe i w pełni sprawne technicznie lampy. W tej kwestii lepiej nie oszczędzać na jakości i wybierać produkty jak najlepsze, dzięki czemu nie będzie trzeba wymieniać oświetlenia zbyt często.

Wysoka energooszczędność i wydajność

Na jachcie doskonale sprawdzi się oświetlenie typu LED, które można wykorzystać nie tylko na zewnątrz łodzi, ale również w kabinie. Dużą zaletą oświetlenia ledowego jest jego energooszczędność, co bardzo przydaje się na jachtach, gdzie trzeba dużo uwagi poświęcić oszczędności energii. Oświetlenie LED to nie tylko wydajne żarówki, ale również oprawy, taśmy i profile ledowe, które można montować w różnych miejscach. Bez problemu znajdziemy też takie produkty, które będą wodoszczelne i w pełni sprawne także wtedy, gdy nieustannie będą narażone na działanie wilgoci i wody deszczowej. W poszukiwaniu dobrych systemów oświetleniowych warto zwracać uwagę przede wszystkim na renomowanych i sprawdzonych producentów tego typu oświetlenia, którzy zapewniają stuprocentową sprawność i trwałość oferowanych produktów.

spacer

2 comments on “Oświetlenie jachtowe – które lampy sygnalizacyjne są obowiązkowe?

Odpowiedz