statki nortec

Oświetlenie łodzi – dlaczego LED i jak je wybrać?

Już niemalże oficjalnie jest lato! Oznacza to słońce, grille i żeglarstwo! A jeśli jesteś właścicielem łodzi, może to również oznaczać, że chcesz dokonać jej aktualizacji. Czy rozważałeś jakieś oświetlenie LED dla swojej łodzi? Prawdopodobnie widziałeś je już na innych łodziach wokół ciebie, a teraz może być czas, aby ulepszyć swoją łódź za pomocą technologii LED.

Dioda LED oznacza diodę emitującą światło i jest urządzeniem półprzewodnikowym, które emituje światło widzialne, gdy przepływa przez nie prąd elektryczny. Oświetlenie LED ma wiele zalet, w tym:

  • efektywność energetyczną
  • trwałość
  • wydłużoną żywotność

Te zalety sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie na właściwie dowolnej łodzi. Zanim jednak wybierzesz się na zakupy, by znaleźć oświetlenie LED swojej łodzi, zapoznaj się z tymi wskazówkami, abyś mógł dokonać jak najlepszego wyboru.

1. Poznaj przepisy dotyczące oświetlenia LED na łodzi

Straż Przybrzeżna jest organem rządzącym, jeśli chodzi o bezpieczeństwo łodzi. W związku z tym należy zawsze skonsultować się w tym temacie. Na początek warto zapoznać się z materiałami na stronie internetowej, jeśli chodzi o oświetlenie łodzi – zwłaszcza jeśli rozważasz zmianę świateł, które są wymagane do celów nawigacyjnych. Wszystkie światła nawigacyjne muszą być zatwierdzone przez straż przybrzeżną. Niektórzy producenci wytwarzają zestawy świetlne, które nie spełniają wszystkich obowiązujących przepisów bezpieczeństwa – n ie pozwól złapać się w tę pułapkę, która może być zarówno niebezpieczna jak i nielegalna.

2. Określ, gdzie chcesz mieć oświetlenie LED na swojej łodzi

Bezpieczeństwo jest zawsze priorytetem, jeśli chodzi o łódź. Upewnij się, że nowe oświetlenie LED zostanie umieszczone w miejscach, które nie będą mylić innych żeglarzy. Ponadto zawsze musisz mieć absolutną pewność, że operator łodzi ma przejrzysty i niezakłócony widok. Oświetlenie ledowe to najlepszy pomysł, o tyle o ile jest umieszczone odpowiednio.

3. Wybierz Światła LED klasy morskiej

Wraz ze stale rosnącą popularnością świateł LED, może się wydawać, że można wybrać pierwsze lepsze światła w lokalnym sklepie wielkopowierzchniowym i praktycznie być gotowym do ich zainstalowania na łodzi i wypłynięcie w morze czy jezioro. W końcu są to wodoodporne światła LED, prawda? Ale równocześnie musisz mieć pewność, że instalujesz na swojej łodzi światła LED klasy morskiej. Morskie światła LED są zaprojektowane specjalnie do użycia w słonej wodzie i słodkiej wodzie, co czyni je bezpiecznymi do użytku na łodzi.

4. Przygotuj swoje morskie światła LED z pomocą profesjonalisty

Zainstalowanie nowo wybranych świateł LED może wydawać się łatwym zadaniem, ale jeśli chodzi o okablowanie, łódź i możliwość kontaktu nowych świateł z wodą, zawsze lepiej zostawić takie specjalne szczegóły profesjonalistom.

Ostatnie słowo… Zapowiada się sprzyjająca pogoda na żeglugę w to lato, dlatego jeśli rozważasz oświetlenie LED dla swojej łodzi, teraz jest najwyższy czas na jego zakup.

Sprawdź również inne zastosowania diody świetlnej w produkcje lampa Led LPL. Technologia ta pozwala leczyć choroby skóry bez uszkodzeń tkanek. Doskonale sprawdza się w salonach kosmetycznych.

spacer

Odpowiedz