Przechwytywanie

Parapety zewnętrzne i okna – jak je doprowadzić do czystości?

Mycie okien i parapetów to męcząca praca, ale jeszcze gorzej, jeśli zostawisz na nich cały brud. Dowiedz się, jak to zrobić jak profesjonalista – bez względu na to, czy masz parapety zewnętrzne ceramiczne czy z innego materiału.

Czego będziesz potrzebować?

 • Brudny parapet
 • Stara szczoteczka do zębów
 • Butelka ze spryskiwaczem wypełniona wodą
 • Ściereczka z mikrofibry
 • Odkurzacz
 • Kropla mydła do naczyń lub 1 łyżka sody oczyszczonej


Ogólna sugestia to pozbycie się jak największej ilości suchego brudu przed użyciem butelki z rozpylaczem. Woda i brud tworzą błoto i sprawia to większy problem do usunięcia. Najpierw należy odkurzyć, aby usunąć większe zanieczyszczenia. Użyj sprężonego powietrza, aby rozpylić kurz, a następnie odkurzyć resztki. Jeśli masz bardzo mocny odkurzacz, możesz go użyć do usunięcia kurzu.

Następnie wrzuć kroplę mydła do naczyń lub 1 łyżkę sody oczyszczonej do butelki ze spryskiwaczem w celu dodatkowego oczyszczenia, spryskaj parapet i pozostaw na kilka minut. Użyj szczoteczki do czyszczenia, wyczyść listwę parapetu, aby usunąć wszelkie zaschnięte zanieczyszczenia. Po dokładnym wyszczotkowaniu obszaru weź ściereczkę z mikrofibry i wytrzyj pozostałości. Jeśli owiniesz szmatkę wokół palca, możesz łatwo dostać się do narożników i zdrapać nadmiar brudu.

Ostrzeżenie!!!

Jeśli widzisz czarne nagromadzenie po bokach i ścieżce na oknie i nie jest to całkiem brud, oznacza to, że masz problem z pleśnią. Należy natychmiast zadzwonić do lokalnej firmy zajmującej się usuwaniem pleśni.

Jeśli parapety zewnętrzne tak szybko się brudzą, należy nałożyć warstwę wosku do podłóg, aby je zabezpieczyć. Ponieważ Twoje okna zewnętrzne są narażone na działanie czynników atmosferycznych, mogą one gromadzić dużo brudu.

Okna – czego będziesz potrzebować?

 • brudne okna
 • kilka kropel płynu do naczyń
 • wiaderko
 • wycieraczka gumowa
 • ściereczka z mikrofibry

Rozpoczęcie na suchym szkle jest kluczem do uniknięcia smug. Osusz pasek 2,5 centymetra z boku każdego okna i zawsze zaczynaj od tego miejsca. Wrzuć kilka kropli płynu do naczyń do wiadra i napełnij je około połowy ciepłą wodą. Użyj nakładki do szorowania, aby umyć okna, a następnie wytrzyj je do czysta i wysusz za pomocą ściągaczki. Użyj ściągaczki z gładką, miękką gumową krawędzią. Zanurz podkładkę szorującą w swojej mieszance i nałóż ją na szkło w kształcie litery S. Spróbuj wejść we wszystkie rogi. Następnie użyj ściągaczki i zaczynając od góry, przetrzyj z jednej strony na drugą. Ściągaczka zapobiega kapaniu i zaciekom. Następnie ściereczką z mikrofibry można wytrzeć ramki i rogi do czysta.

Kiedy sprzątasz w pomieszczeniach, używaj mniej wody na podkładce do szorowania i umieść szmatkę, szmatkę lub ręcznik na dole okna, aby chronić parapety. Nie myj okien w bezpośrednim świetle słonecznym, ponieważ szybko wysychające szkło jest sposobem na to, że okna są bardziej podatne na powstawanie smug. Wieczory lub pochmurne dni to czas na mycie okien – zatem ułatw sobie zadanie i zabierz się za nie właśnie wtedy. Powodzenia i przyjemności!

spacer

Odpowiedz