bride-5519828_960_720

Perfumowe ciekawostki – czy znasz je wszystkie?

Każdy lubi ładnie pachnieć i mieć niesamowite zapachy. Niektórzy ludzie spędzają dużo czasu na poszukiwaniu perfum, które chcą nazwać swoimi, a niektórzy po prostu kupują je w ten sposób, że biorą perfumetki, które wpadną im w oko. Bez względu jak Ty kupujesz swoje zapachy – są rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim kupisz perfumy dla siebie lub jako prezent.

Perfumy

Najbardziej skoncentrowane wersje zapachów, które możesz wybrać, czasami nazywane również olejkami perfumeryjnymi. Z 20 do 40 procentami oleju (choć zwykle w dolnej części), utrzymuje się przez około sześć do ośmiu godzin – chociaż może utrzymywać się jeszcze dłużej. Ma również wysoką cenę, ponieważ utrzymuje się przez długi czas, ale na pewno ta opcja jest tego warta.

Eau de Parfum

Ma zwykle stężenie zapachowe od 12 do 15 procent i utrzymuje się przez około 4-8 godzin. Zwykle są przystępne cenowo w porównaniu z perfumami i mają zapach, który trwa prawie tak długo, jak perfumy; mogą być dobrą opcją.

Woda toaletowa

Ma stężenie zapachowe od 5 do 15%. Jest tańsza i jest jedną z najpopularniejszych form zapachów na rynku. Ma je każda hurtownia perfumetek. Termin woda toaletowa pochodzi od francuskiego terminu „faire sa toilette”, co oznacza przygotowanie się.

Powód, dla którego zapach zmienia się w ciągu dnia

Musiałeś zauważyć, że zapach perfum zmienia się w ciągu dnia. Wynika to z nuty głowy, serca i bazy w perfumach. Podczas tworzenia zapachu chemia skóry i użyte surowce powodują, że perfumy od czasu do czasu się zmieniają. Perfumy to bardzo kompozycja nut głowy, serca i bazy. Nuty głowy są najdelikatniejsze i nie utrzymują się długo. Nuty serca są zwykle nutami ziołowymi, kwiatowymi i przyprawowymi, które trwają dłużej niż nuty głowy, ale zapach bazy będzie trwał dłużej. Nuty bazy składają się zwykle z drewna, bursztynu i piżma.

Czy perfumy mogą być wieczne?

Stężenie perfum może się zmieniać w czasie. Dlatego zaleca się używanie perfum w ciągu 2-4 lat. Po otwarciu butelki i wejściu w kontakt z powietrzem należy ją zużyć w ciągu pierwszych trzech lat. Im więcej czasu masz ze sobą perfumy, tym bardziej zaczynają się zmieniać. Woda toaletowa może pachnieć alkoholem dopiero po kilku latach. Im wyższe stężenie perfum, tym większa szansa, że utrzymają się dłużej – zarówno w butelce, jak i na skórze. Zwykle perfumy z orientalnymi nutami bazowymi utrzymują się najdłużej z wszystkich.

Jak zapewnić trwałość perfum?

Są pewne czynniki, o których powinieneś pamiętać, jeśli chcesz, aby Twoje perfumy żyły dłużej. Wilgotność, światło słoneczne i wahania temperatury będą z czasem wpływać na Twoje perfumy i je zepsuć. Dlatego, aby przedłużyć trwałość perfum, przechowuj je w ciemnym miejscu, na które nie ma wpływu wilgoć ani ekstremalne zmiany temperatury. Dlatego odradza się przechowywanie perfum w samochodzie czy też łazience.

Czy perfumy mogą wpływać na nastrój?

Jeśli dobrze pachniesz, Twoja pewność siebie automatycznie wzrasta, co może pozytywnie wpłynąć na Twój nastrój. Dlatego dobre perfumy mogą wprawiać Cię w radosny nastrój przez cały dzień.

spacer

Odpowiedz