nyx-lilith-XPYaRsTe09Y-unsplash

Pergola na wymiar – komu zlecić usługę w przypadku nietypowych rozmiarów?

Jeśli mamy w domu duży, efektowny taras, daje nam on całe mnóstwo możliwości aranżacyjnych. Przede wszystkim możemy postawić na nim ogrodowe meble, a także otoczyć się ulubioną roślinnością. Aby było jeszcze przytulniej, warto pomyśleć o wykonaniu pergoli, czyli bardzo ciekawego zadaszenia, które następnie można opleść pnącymi roślinami.

Pergole tarasowe to drewniane, ażurowe konstrukcje, które świetnie prezentują się nie tylko na drewnianych tarasach, ale również tych wykonanych z kamienia. Każdy taras ma inne wymiary i wymaga dbałości o wszystkie elementy konstrukcyjne pergoli. Dlatego też warto korzystać z usług dobrych, wyspecjalizowanych firm, które mają doświadczenie w realizacji tego typu zleceń. Nie zapominajmy, że pergole i tarasy, jak elementy zewnętrzne budynku mają ogromny wpływ na wizerunek domu i całej posesji. W poszukiwaniu dobrych i solidnych wykonawców, warto zajrzeć na https://aluboss.pl/zadaszenia-tarasow-krakow. Wieloletnie doświadczenie, mnóstwo ciekawych realizacji i zadowolonych klientów to gwarancja, że z pewnością będziemy zadowoleni z realizowanej usługi.

Dlaczego warto montować zadaszenia na tarasach?

Zadaszenia na tarasach mają całe mnóstwo zalet. Przede wszystkim znacznie przedłużają sezon, w którym możemy pełnymi garściami czerpać z pięknej pogody i w miarę wysokich temperatur. Dzięki zadaszeniom możemy spędzać czas na tarasie od wiosny do jesieni. Jest możliwość umeblowania go, a nawet zainstalowania oświetlenia. Dzięki temu taras będzie dodatkową przestrzenią, która pozwoli na relaks, wypoczynek czy spotkania w gronie znajomych. Zadaszenia chronią przed deszczem, wiatrem, a także palącym słońcem. Jeśli chcemy korzystać z uroków opalania na leżaku, dobrym rozwiązaniem będzie wykonanie zadaszenia tylko nad częścią tarasu. Zostawiając fragment znajdujący się na słońcu, możemy opalać się w czasie ładnej pogody.

Jak wybrać zadaszenie nad taras?

Bardzo często inwestorzy decydują się na drewniane zadaszenia tarasowe, które świetnie komponują się z samym tarasem, ale również z architekturą całego budynku. Takie zadaszenia niewątpliwie mają sporo zalet, jednak nie są też pozbawione wad. Ich największym minusem jest fakt, że mocno zaciemniają te pomieszczenia, których okna wychodzą na taras. Drewniane zadaszenie nie będzie więc dobrym pomysłem w przypadku tarasów wychodzących na północ czy takich, wokół których znajduje się sporo wysokich drzew. Wtedy dobrą alternatywą dla drewna może być szkło, aluminium i tworzywa sztuczne. Nowoczesne, przezroczyste zadaszenia można efektownie wkomponować w taras, dzięki czemu pięknie wyglądają, są mocne, efektowne, stabilne i zapewniają kompleksową ochronę przed wiatrem i deszczem. Zadaszenia wykonane ze szkła czy przejrzystych tworzyw sztucznych ładnie doświetlają pomieszczenia, nie trzeba więc się obawiać, że po ich zainstalowaniu w pokojach wychodzących na taras zrobi się ciemniej i staną się one mniej przyjazne.

spacer

Odpowiedz